mapa strony   |
SmodCMS

 

Nagroda dla Damiana - SP Świdry

12 marca 2013 roku w Urzędzie Gminy Łuków odbyło się spotkanie najlepszych sportowców szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w roku szkolnym 2012/13 osiągnęli sukcesy na zawodach szczebla wojewódzkiego i wyżej.

W tej niewielkiej grupce sportowców znalazł się Damian Sosnowski uczeń klasy VI, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „SMYK” działającego przy Szkole Podstawowej w Świdrach. Był on jedynym lekkoatletą wśród innych sportowców, którzy reprezentowali przede wszystkim dyscyplinę zapasów.

W dniu 10 października 2012 r. na indywidualnych zawodach w biegach przełajowych zorganizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Damian zajął I miejsce i w ten sposób został Mistrzem Województwa na dystansie 1000 m. Sukces Damiana został doceniony nagrodą Wójta Gminy Łuków. O przyznanie nagrody wystąpił opiekun UKS „SMYK” - Jolanta Conkała.

Damian do swojego sukcesu doszedł ciężką pracą podczas treningów na popołudniowych zajęciach i w dni wolne od nauki tj. w soboty. Na zajęcia prowadzone przez opiekuna UKS „SMYK” p. Jolantę Conkała przychodziło razem z Damianem wielu innych uczniów.

Pan Wójt na gminnym spotkaniu podziękował Damianowi za wybitne wieloletnie osiągnięcia w dziedzinie sportu, jednocześnie życząc dalszych wspaniałych sukcesów sportowych. Na uroczystość wręczenia nagród i stypendiów zostali zaproszeni również rodzice sportowców, trenerzy i nauczyciele, którzy przyczynili się wspólnie do tego sukcesu.

W Szkole Podstawowej w Świdrach znajduję się spora grupa sportowców, którzy dzięki uporowi, pracy i sportowemu zaangażowaniu mogą też zdobyć laury i zostać mistrzami gminy, województwa, a może i lepiej.

Serdecznie dziękujemy Damianowi za godne reprezentowanie szkoły i klubu, i życzymy jemu i wszystkim innym sportowcom wielu sukcesów.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-03-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2013-03-18
| Wróć do listy artykułów