mapa strony   |
SmodCMS

 

Pola Nadziei - sadzenie żonkili - ZS Gręzówka

Pierwszy dzień wiosny to w Zespole Szkół w Gręzówce dzień niezwykle radosny dla uczniów. Tego dnia chcą się bawić, weselić. Jednocześnie nasi uczniowie wiedzą, że nie da się prześmiać całego życia. Samorząd Uczniowski chciał pokazać, że wiosna nam wszystkim daje nadzieję, na lepsze, pełne słońca dni. Jednak powinniśmy również pamiętać, że są osoby, chore, cierpiące, którym wiosna daje nadzieje na życie. Dlatego Samorząd Uczniowski chciał tego dnia zachęcić całą społeczność szkolną do akcji Pola Nadziei.

Jest to coroczna kampania prowadzona przez Hospicja w Polsce. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Symbolem tej akcji są żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Pani dyrektor Leokadia Kozioł, pani wicedyrektor Regina Hermanowicz oraz gospodarze klas zasadzili w donicy (ze względu na zimową aurę) sadzonki żonkili – symboli nadziei dla cierpiących i chorych.

Kwiaty nadziei, które zostały zasadzone, mają zachęcać również do zagospodarowania w naszych sercach przestrzeni, w której jak żonkile, kwitnąć będzie miłość i nadzieja dla drugiego człowieka. Społeczność uczniowska włączyła się w tę akcja zakładając tego dnia ubrania w kolorze żółtym.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-04-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów