mapa strony   |
SmodCMS

 

Popularyzowanie znajomości przepisów przeciwpożarowych - ZS Gręzówka

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Grupa uczniów Zespołu Szkół w Gręzówce przygotowując się do eliminacji powiatowych OTWP odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Gręzówce.

Naczelnik OSP w Gręzówce Tomasz Woźniak oprowadził uczniów po nowej strażnicy, opowiadał o akcjach w których uczestniczyła jednostka OSP z Gręzówki. Strażacy zaprezentowali uczniom 2 samochody strażackie, w tym jeden ciężki wóz bojowy i omówili przeznaczenie sprzętu przeciwpożarowego.

Młodzież ZS w Gręzówce wraz z opiekunem Elżbietą Krasuską serdecznie dziękuje naczelnikowi OSP Tomaszowi Woźniakowi, p. Leszkowi Rybce i p. Adamowi Chmielakowi za przeprowadzenie ciekawego spotkania i popularyzowanie wiedzy pożarniczej wśród dzieci i młodzieży.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-04-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów