mapa strony   |
SmodCMS

 

Promocja Rezerwatu Przyrody „Jata” na Uniwersytecie w Siedlcach

Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy w Siedlcach to kolejne miejsce promocji Rezerwatu Przyrody „Jata”.

W dniu 9 maja, w Instytucie Biologii siedleckiego Uniwersytetu, odbyło się seminarium naukowe pod nazwą „Jata – skarb Ziemi Łukowskiej”, podczas którego leśnicy z Nadleśnictwa Łuków zaprezentowali jeden z najstarszych, po Białowieskim Parku Narodowym, obszarów chronionych w Polsce. Seminarium towarzyszyła wystawa zdjęć Rezerwatu, wykonanych podczas plenerów fotograficznych, odbywających się w latach 2011 – 2012. Zdjęcia na Uniwersytecie w Siedlcach można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie.

W podobnej formie promocja Jaty odbyła się w marcu br. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Organizatorami wystaw i seminariów poświęconych Rezerwatowi są Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – Grzegorz Uss oraz pasjonaci przyrody – Robert Wysokiński i Paweł Przeździak – pomysłodawcy i główni organizatorzy wspomnianych plenerów fotograficznych.

Wkrótce zdjęcia Jaty będzie można oglądać również w albumie pn. „Rezerwat Przyrody „Jata” – Perła Ziemi Łukowskiej”, którego promocja jest zaplanowana podczas Europejskiej Nocy Muzeów w dniu 18 maja br. Album jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Łuków, Nadleśnictwa Łuków i Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-05-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów