mapa strony   |
SmodCMS

 

Biegi z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - SP Świdry

W Łukowie, w dniu 3 maja, po raz XX odbyły się łukowskie biegi z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zmagania sportowe odbyły się na różnych dystansach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świdrach startowali na dystansie 1150 m - chłopcy z klasy V i VI i 850 m - dziewczęta i chłopcy z klasy V i IV.

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji, przedstawiciele szkoły w Świdrach w osobach: Zuzanna Ciołek, Jakub Kazanecki i Jakub Jurkowski, złożyli, w imieniu wszystkich sportowców startujących podczas zawodów 3 – cio majowych, wiązankę kwiatów przy pamiątkowej płycie.

Wśród dziesięciu startujących zawodników świetnie spisał się Damian Sosnowski. Tym razem nie pozwolił kolegom z innych szkół na odebranie mu tytułu najlepszego zawodnika w biegu na 1150 m i jako pierwszy dobiegł do mety. Bardzo dobrze pobiegł Krzysztof Sulowski, który jako piątoklasista dobiegł do mety na IV miejscu, tuż za uczniami z klasy VI. Na tym dystansie startowali również Kacper Ciołek, który znalazł się w pierwszej dziesiątce oraz Patryk Świderski. Na dystansie 850 m startowali Jakub Kazanecki i Jakub Jurkowski z klasy IV. Jakub Kazanecki dobiegł jako VI, natomiast Kuba Jurkowski dobiegł w środku grupy. W grupie dziewcząt najlepiej wystartowała Zuzia Ciołek, która na dystansie 850 m, do połowy trasy była pierwsza. Później zabrakło sił i Zuzia dobiegła w połowie grupy. Dobrze też pobiegły dziewczęta z klasy V. Najwyższą lokatę zajęła Marta Kazanecka, potem Weronika Sosnowska i Magdalena Zabłocka. Tym razem nie udało się zająć punktowanego miejsca na podium, gdyż na 15 zawodników zgłoszonych na zawody, na linii startu stanęło tylko 10, co znacznie osłabiło punktację zespołową. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej sportowej imprezie dziękujemy i życzymy sukcesów oraz wygranej na kolejnych zawodach. Podziękowanie również dla rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy podczas zawodów. Uczniów do zawodów przygotowała p. Jolanta Conkała - nauczyciel wychowanie fizycznego.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-05-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2013-05-17
| Wróć do listy artykułów