mapa strony   |
SmodCMS

 

Przesłuchania finałowe VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej - ZS Gręzówka

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach 15 maja 2013 r. odbyły sięprzesłuchania finałowe VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej. Uczestniczyli w nich soliści, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne oraz chóry z powiatów: siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory w języku polskim i obcy. Rozbrzmiewały piosenki w języku rosyjskim, angielskim, włoskim.

Występy gimnazjalistów oceniało jury w składzie: Krzysztof Chromiński, Dorota Todorska, Mirosław Odoszewski oraz Anna Sokolik. Po długich obradach jurorzy wyłonili zwycięzców.

I miejsce w tegorocznym przeglądzie zdobyła Klaudia Jukowska z gimnazjum w Gręzówce, którą do przeglądu przygotował pan Tomasz Piros nauczyciel muzyki Zespołu Szkół w Gręzówce.

Członkowie jury w swej ocenie zwracali uwagę walory wokalne, interpretacje utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był ponadto dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów wygrali cenne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie dostali pamiątkowe podziękowania.

Tegoroczną imprezę patronatem honorowym objęli: Jarosław Kalinowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Siedlecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl sprawowały patronat medialny nad wydarzeniem.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-05-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2013-05-22
| Wróć do listy artykułów