mapa strony   |
SmodCMS

 

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych - SP Role

Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, jest to najcenniejsze miejsce Podlasia z cudownym obrazem. Obraz przywieziony z Rzymu przez Mikołaja Sapiehę w 1631 r. został ukoronowany w 1723 r. papieskimi koronami.

Kodeń to miejsce działania Najświętszej Maryi Panny. Miesiąc maj, to czas kiedy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w Białym Tygodniu nawiedzają Sanktuarium. Z naszej parafii również dzieci z klasy II i rodzice udali się do Kodnia.

O godzinie 1000 było odsłonięcie obrazu. Ksiądz Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej w Kodniu opowiadał pielgrzymce o historii Sanktuarium. Potem odbyła się Msza święta w intencji naszych dzieci pierwszokomunijnych. Mszę świętą odprawiał nasz ks. proboszcz Szczepan i proboszcz z Kodnia.

Dzieci brały czynny udział we Mszy świętej, czytały modlitwę wiernych, śpiewały. Po zakończeniu Mszy świętej złożyły Akt Ofiarowania się Matce Bożej w dniu Pierwszej Komunii Świętej.

Po Mszy świętej cała grupa z Panem przewodnikiem udała się na Kalwarię. Po Kalwarii był czas na obiad i wypoczynek. W drodze powrotnej nawiedziliśmy kościółek parafii unickiej pw. św. Nikity w Kostomłotach. Podczas nawiedzenia dzieci zapoznały się z bogactwem i obrządkami Kościoła.

W autokarze rozlegał się śpiew dzieci. Najbardziej dzieci ucieszyły się z pamiątek, które otrzymały od księdza Proboszcza Szczepana.

Pielgrzymkę zorganizował - ks. Proboszcz Szczepan Pawluczuk oraz katechetka Teresa Dek.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-05-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów