mapa strony   |
SmodCMS

 

"Festiwal Historii" na zamku w Liwie - ZS Gręzówka

Uczniowie Szkoły Podstawowej klasy IV – VI  w Gręzówce uczestnikami  "Festiwalu Historii"  na zamku  w Liwie

Wyjazdy na imprezy plenerowe, o charakterze historycznym, organizowane przez Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Kolejny raz skorzystaliśmy z zaproszenia do udziału w Festiwalu Historycznym. W tym roku prezentowane były nowe atrakcje i pokazy. Główną tematyką tegorocznej imprezy pod hasłem „Za żołnierskim frontem” była II wojna światowa. Uczestnicy mogli dotknąć wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy, sprawdzić jak wygląda czołg, uczyli się zakładania masek przeciwgazowych. Na terenie Festiwalu udostępniono całą gamę uzbrojenia, w tym czołg T-34, wozy bojowe, działa oraz uzbrojenie żołnierzy alianckich oraz niemieckich. Każda chętna osoba miała możliwość wejścia do czołgu i przekonania się w jakich warunkach służyli czołgiści.

Zwiedziliśmy także wystawę na wieży, która przybliżyła uczniom miejsca walk II wojny światowej. Ciekawostką była polska flaga przekazana przez kombatanta, uczestnika bitwy na Monte Cassino.

Uczennica klasy VI a – Monika Stępniewska reprezentowała naszą szkołę w konkursie piosenki żołnierskiej. Zaśpiewała utwór pt. „Serce w plecaku” jednak na wyniki konkursu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-06-06 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów