mapa strony   |
SmodCMS

 

Wyróżnienie dla Gminy Łuków w Programie Promocji Gmin

Miło jest nam poinformować, że Gmina Łuków po raz kolejny zdobyła wyróżnienie w Programie Promocji Gmin „Business Excellence” 2012/2013, w kategorii: gmina przyjazna inwestorom.

Była to już ósma edycja programu przygotowanego przez Lubelski Klub Biznesu, odbywającego się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Gmina Łuków po raz drugi przystąpiła do Programu.

Głównymi celami Programu są: promocja gmin tworzących sprzyjające warunki do rozwoju inwestycyjnego, zwiększenie zainteresowania gminą oraz kreowanie pozytywnego wizerunku samorządów. Obejmował on dwa etapy. W pierwszym – przystępujące do Programu gminy składały do Lubelskiego Klubu Biznesu ankiety weryfikacyjne, na podstawie których Komisja dokonywała oceny. Oceniane obszary obejmowały: politykę inwestycyjną gminy, zarządzanie i promocję, infrastrukturę techniczną i okołobiznesową, politykę społeczną i ochronę środowiska oraz wskaźniki ekonomiczno – społeczne. W gminach, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu, były przeprowadzane audyty.

W ramach Programu zostały wyodrębnione kategorie: gmina wiejska, gmina wiejsko – miejska i gmina miejska. Dodatkowymi kategoriami były: gmina przyjazna inwestorom, gmina przyjazna mieszkańcom, gmina przyjazna środowisku i gmina innowacyjna.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Foto: Andrzej Rożek

Gmina Łuków

Foto: Andrzej Rożek

Opublikowano dnia: 2013-06-06 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2013-06-14
| Wróć do listy artykułów