mapa strony   |
SmodCMS

 

3 złote medale pływaczki z Sięciaszki Pierwszej

W dniach 22-23.06.2013 r. w Puławach odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, w których wzięło udział 200 zawodników naszego województwa. Zawody odbyły się na odkrytym 50- metrowym basenie, a zawodnicy podczas startów zmuszeni byli również zmagać się z warunkami atmosferycznymi, jednego dnia upałem, drugiego deszczem. Łukowski klub reprezentowali: Liliana Kamińska, Aleksandra Kopeć (red. - mieszkanka Sięciaszki Pierwszej), Mikołaj Jankowski i Sebastian Szymanek.

Starty naszych zawodników pozwoliły na wywalczenie 6 medali, w tym 4 złotych i 2 brązowych. Aleksandra Kopeć specjalizująca się w startach stylem klasycznym pokazała swoją dobrą formę zdobywając 3 złote medale. Była bezkonkurencyjna w swoich trzech startach na 50,100 i 200 metrów klasykiem. Otrzymała również statuetkę i nagrodę pieniężną oraz tytuł Trzeciej Zawodniczki Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Jej starszy kolega Sebastian Szymanek swoimi startami również stylem klasycznym zdobył złoty medal na dystansie 200 metrów i dwa brązowe medale na 50 i 100 metrów.

Liliana Kamińska startując w kategorii Open zajęła bardzo dobre 4 miejsca na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem klasycznym.

Sukcesów łukowskich pływaków gratulujemy i dziękujemy trenerce Annie Krzyszysze oraz rodzicom, którzy przez ostatni tydzień z powodu zamknięcia łukowskiej pływalni byli zmuszeni wozić dzieci na treningi do sąsiedniego miasta.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opracowanie: MKS "Delfinek"

Opublikowano dnia: 2013-06-28 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów