mapa strony   |
SmodCMS

 

Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego - ZS Czerśl

Dnia 26 czerwca 2013 r. 32 uczniów Zespołu Szkół w Czerśli wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczestniczyło w wycieczce do Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Wycieczkę wygrała Pani Dyrektor Dorota Goławska, a ufundowało ją Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Uczniowie wyposażeni w plecaki, lornetki, latarki (upominki od sponsora wycieczki) zwiedzali Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Zwierzyńcu, gdzie obejrzeli wystawę „W krainie jodły, buka i tarpana”. Wystawa składa się z 11 dioram ukazujących 17 środowisk. Podczas niepowtarzalnego, multimedialnego spektaklu wzbogaconego odpowiednią scenografią, światłem i dźwiękiem uczniowie odbyli swoistą wyprawę w świat przyrody Parku i Roztocza. Następnie odbyli realną, prawie dwugodzinną wędrówkę szlakami RPN. Zdobyli szczyt Bukowej Góry i obserwowali koniki polskie nad Stawami Echo. Na koniec ponownie w budynku Muzeum obejrzeli film ukazujący piękno RPN w czterech porach roku. Pobyt w Zwierzyńcu zakończył się pysznym obiadem w karczmie „Młyn”.

Uczniowie wrócili z tej edukacyjnej wyprawy mając w świadomości zdanie wielokrotnie pojawiające się tego dnia „Dokąd zmierzamy?... i jaką drogę wybierzemy? – zależy w dużej mierze od nas samych.”

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-07-02 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów