mapa strony   |
SmodCMS

 

II Festyn Rodzinny w Dąbiu

W pierwszą niedzielę wakacji w Dąbiu odbył się Festyn Rodzinny. Organizowana cyklicznie impreza, gromadząc liczną publiczność, była dobrą okazją do udanej zabawy.

Festyn poprowadzili razem Joanna Kożuchowska oraz Krzysztof Fornal, radny Powiatu Łukowskiego. Po powitaniu uczestników oraz zaproszonych gości przez radną gminy Łuków Elżbietę Dynek, Starosta Powiatu Łukowskiego Janusz Kozioł wraz z Prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych Leszkiem Świętochowskim oficjalnie otworzyli festyn.

Miłym akcentem wydarzenia było wręczenie przez Leszka Świętochowskiego na ręce Prezesa LZS-u „BÓR” Dąbie Andrzeja Sadło zestawu piłek piłkarskich dla zawodników klubu.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie: z Zespołu Szkół w Dąbiu oraz z Zespołu Szkół w Gołąbkach. Następnie przed publicznością wystąpiły zespoły ludowe, kolejno: „Zalesianki” z Zalesia, „Czerwona Jarzębina” ze Stanina i „Jagódki” ze Żdżar. Na finał indywidualnie zaśpiewała współprowadząca Joanna Kożuchowska.

Podczas festynu przeprowadzono konkurs na „Sportowca roku” II Festynu Rodzinnego w Dąbiu. Przygotowane z humorem konkurencje, jak m.in.: „Pogoń z kłonicą za Kubicą”, „Bicie jaj... batem”, „Wyścig w workach”, „Rzut podkową”, „Złota rączka”, czy „Bieg… z balonami”, dostarczyły uczestnikom festynu mnóstwo dobrej zabawy. Bezapelacyjnie zwyciężył po wyrównaj rywalizacji Zbigniew Sierociuk z Dąbia, odbierając nagrodę główną zawodów ufundowaną przez Prezesa ANR Leszka Świętochowskiego.

Dzieci licznie oblegały dmuchańce. Nie brakowało chętnych do jazdy kucykami. Wysoką frekwencją cieszyły się gry i zabawy prowadzonych przez Henrykę Sadło z Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Dla smakoszy gorące dania i zimne napoje dopełniły czas festynu.

Na zakończenie imprezy zabawę poprowadził zespół „SPECTRUM LIVE”. Tańce pod gołym niebem trwały do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy: Ludowy Zespół Sportowy „BÓR” Dąbie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu, Rada Sołecka miejscowości.

Sponsorzy: Ludowy Zespół Sportowy „BÓR” Dąbie, pizzeria „Da Grasso” w Łukowie.

Opublikowano dnia: 2013-07-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów