mapa strony   |
SmodCMS

 

Przedszkolaki z Krynki wiedzą, że „Sport to zdrowie” - ZS Krynka

Przedszkolaki z Krynki doskonale wiedzą, że wszelkiego rodzaju sport świetnie wpływa na nasze zdrowie, a turniej artystyczny „Sport to zdrowie”, który odbył się 14 maja w Przedszkolu w Łazach tylko to potwierdził. Celem turnieju, było kształtowanie nawyków właściwego spędzania czasu wolnego oraz inicjowanie twórczości i wyobraźni. Uczestniczyły w nim przedszkola z terenu Gminy Łuków. Z każdej placówki wytypowane zostały 4-osobowe drużyny. Przedszkole w Krynce reprezentowali: Krystian Kurowski (4lata), Bartłomiej Siemionek (4lata), Karol Czubek (6lat) oraz Julia Kędziora (6 lat).

Turniej składał się z czterech części: teoretycznej- dotyczącej wiedzy na temat bajki „Żółw i zając”, praktycznej- wykonanie plakatu o tematyce prozdrowotnej, ruchowej-zawody sportowe całych drużyn, konkursu piosenki lub wierszyka o tematyce prozdrowotnej.

W związku z tym, że każde przedszkole zaprezentowało się z jak najlepszej strony, Jury postanowiło, że wszystkie drużyny dostają taką sama ilość punktów i tym samym wygrywają konkurs. Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród dokonał Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak wraz z pozostałymi członkami Jury. Dzień 14 maja 2013 r. przejdzie do historii naszego przedszkola jako bardzo radosny i udany. Dopisała i pogoda, i humory. Nie zabrakło także sportowych emocji. Teraz czekamy na kolejny turniej, gdyż niebawem przedszkolaki z Krynki sprawdzą swoje siły na Spartakiadzie, która odbędzie się w ZS w Czerśli.

Ps. Serdeczne podziękowanie składamy pani A. Kurowskiej i M. Czubek, które były odpowiedzialne za dowóz dzieci na konkurs. Swoją obecnością dodały przedszkolakom dużo pozytywnej energii.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-07-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów