mapa strony   |
SmodCMS

 

Trzecia tura wyjazdów kolonijnych dzieci z terenu Gminy Łuków

Władze Gminy Łuków z wielką starannością dbają o organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Poza doposażeniem świetlic wiejskich w sprzęt sportowy, środki Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przeznaczają na dofinansowanie zimowego i letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Wyjazdy kolonijne mogą być realizowane dzięki dobrej współpracy Wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka z posłami na sejm RP tj. Panią Genowefą Tokarską i Panem Henrykiem Smolarzem.

Współpraca ta przyczyniła się do pozyskania środków zewnętrznych, a tym samym w wyjazdach kolonijnych może wziąć udział aż 135 dzieci i młodzieży. Ponadto Kuratorium Oświaty umożliwiło udział w koloniach dla 8 dzieci.

Dzieci w tym roku wypoczywały: w miesiącu lutym w Poroninie, w miesiącu lipcu w Zakopanem, a w sierpniu wyjadą do Władysławowa i Rzucewa nad morzem, oraz Szczebrzeszyna.

Stroną organizacyjną zajął się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Kierownik GOPS, Zofia Jezierska dziękuje władzom gminy za zaangażowanie i wsparcie finansowe, gdyż od 2 lat pomoc ta kierowana jest do liczniejszej grupy uczestników. W poprzednich latach wyjazdy kolonijne obejmowały około 50 dzieci rocznie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-07-25 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje, GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2013-07-30
| Wróć do listy artykułów