mapa strony   |
SmodCMS

 

Plener rzeźbiarsko – malarski w Gręzówce

Zapomniane miejsca, zanikająca architektura oraz ludzie związani z terenem Gminy Łuków, których już nie ma – to tematy tegorocznego pleneru rzeźbiarsko – malarskiego odbywającego się we wrześniu w Gręzówce.

Plener został zorganizowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań gminnych o charakterze pożytku publicznego. Wzięli w nim udział rzeźbiarze: Piotr Czubaszek, Krzysztof Osak, Mirosław Bulik i Robert Sadło oraz malarze: Elwira Sosnowska, Sławomir Celiński – Piotrowicz, Andrzej Zakrzewski i Sławomir Śledź. Gościły również na plenerze: Jolanta Kędzierska – młoda rzeźbiarka z Łukowa, Anna Lipka – zajmująca się pisaniem ikon oraz Małgorzata Goławska z Ławek.

Powstałe podczas pleneru prace rzeźbiarskie upamiętniają stacjonujących, podczas II wojny światowej w rezerwacie Jata, żołnierzy AK oraz ks. Stanisława Brzóskę – jednego z przywódców Powstania Styczniowego, ukrywającego się w lasach obecnego rezerwatu Jata. Rzeźby bohaterów AK znajdą swoje docelowe miejsce w rezerwacie, tuż obok pomnika żołnierzy AK, zaś rzeźba przedstawiająca ks. Brzóskę – w Zespole Szkół w Zalesiu, noszącym jego imię.

W ramach pleneru odbyły się również warsztaty rzeźbiarskie, w których wzięło udział 45 uczniów z Zespołu Szkół w Gołąbkach.

Organizatorem pleneru było Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-09-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów