mapa strony   |
SmodCMS

 

Klub Młodzi Duchem w Sięciaszce Pierwszej

Zgodnie z zapowiedzią w nowo powstałym "Kluie Młodzi Duchem" w Sięciaszce Pierwszej odbył sie w czwartek - 19 wrzesnia br kurs dekorowania potraw, który poprowadziła Wanda Szaniawska - dyrektor GOK.

W kursie uczestniczyło 32 osoby, w tym młodzież szkolna w wieku 11-14 lat. Uczestnicy nabyli umiejętności dekorowania z warzyw, owoców i wędlin.

Na wstępie zostały omówione niektóre zasady z kindersztuby: dostosowanie dekoracji do rodzaju podawanych potraw, zasady podawania do stołu, usadzania gości, rodzaju nakryć do poszczególnych potraw, a nastepnie odbyły sie warsztaty. Zarówno Panie, jak i Panowie (jeden) wykonywali dekoracje z marchwi, pietruszki, buraka, cebuli, pomarańczy, jabłka, ogórka, papryki, pomiadora oraz z jajek. Pod koniec warsztatów każdy uczestnik w tym młodziez szkolna mogli sie popisać dowolnie wykonaną dekoracją na wystawę. Wszystkie bardzo ładnie wyglądały i rzeczywiście urządziliśmy wystawę.

Wszyscy uczestnicy kursu byli zadowoleni z nabytych umiejetności oraz wymiany doświadczeń. Kolejny jarmark w gminie łuków wzbogaci się o nowych mistrzów dekoracji potraw.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-09-24 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów