mapa strony   |
SmodCMS

 

„ Language Preschool in Krynka – Step by Step” - ZS Krynka

Od połowy września w przedszkolu w Zespole Szkół w Krynce prowadzony jest autorski program nauki języka angielskiego „Language Preschool in Krynka – Step by Step”. Według powszechnie znanej opinii, iż naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, z myślą o najmłodszych uczniach, stworzony został specjalny program nauki języka angielskiego, który wykorzystuje naturalne zdolności małego dziecka do uczenia się języka obcego.

Celem wprowadzenia programu językowego w przedszkolu w Krynce jest naturalne przyswojenie języka przez dzieci, skojarzenie nauki z przyjemnością oraz zbudowanie solidnych fundamentów do pracy z językiem na dalszych etapach edukacji.

Zajęcia prowadzone są symulacyjnie w dwóch językach: polskim i angielskim. Obecność nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu daje możliwość uczestniczenia w planowej lekcji języka angielskiego, jest też okazją do stałego przebywania z maluchami w czasie ich pobytu w przedszkolu. Nauka angielskiego polega na ciągłym kontakcie dzieci z żywym językiem. Odbywa się w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, z wykorzystaniem różnych pomocy: plansz tematycznych, słowników obrazkowych, środków Audio i Video. Podczas zajęć dzieci cały czas są aktywne - nie tylko się uczą, ale także bawią językiem. Nauce towarzyszą: zabawy, gry, konkursy, nauka piosenek, wierszyków, oglądanie materiałów dydaktycznych na DVD.

Opublikowano dnia: 2013-09-30 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów