mapa strony   |
SmodCMS

 

Wernisaż poplenerowej wystawy pn. „Rezerwat Jata w twórczości dzieci”

Zdjęcia pięknej przyrody rezerwatu Jata od dawna zdobią ściany sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków. Do tej pory były to zdjęcia wykonane przez profesjonalnych fotografów i fotografów hobbystów, podczas plenerów fotograficznych odbywających się na przestrzeni kilku lat w rezerwacie Jata. W październiku zawisły w niej prace fotograficzne i malarskie młodych artystów – uczniów szkół podstawowych Gminy Łuków. Wszystkie zostały wykonane w maju br. podczas pleneru pn. „Rezerwat Jata w twórczości dzieci”. W dniu 23 października odbył się uroczysty wernisaż wystawy.

Udział w plenerze był nagrodą w konkursie na pracę malarską i fotograficzną o tematyce przyrodniczej i architektonicznej. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łuków. Na konkurs wpłynęły 62 prace 26 autorów z sześciu szkół. Na podstawie prac komisja konkursowa pod przewodnictwem Wójta, wybrała 13 uczniów do uczestnictwa w plenerze. Były to następujące osoby: Julia Korlaga ze szkoły podstawowej w Gręzówce, Patrycja Bogusz ze szkoły Podstawowej w Gręzówce, Aleksandra Wedziuk ze szkoły podstawowej w Czerśli, Anna Szczęsna ze szkoły podstawowej w Czerśli, Izabela Modrzewska ze szkoły podstawowej w Czerśli, Karolina Golba ze szkoły podstawowej w Strzyżewie, Patrycja Turska ze szkoły podstawowej w Strzyżewie, Filip Wójcicki ze szkoły podstawowej w Gołąbkach, Karolina Szczygielska ze szkoły podstawowej w Gołąbkach, Karolina Osiak ze szkoły podstawowej w Gołąbkach, Katarzyna Czubek ze szkoły podstawowej w Krynce, Milena Sadło ze szkoły podstawowej w Krynce, Szymon Czubaszek ze szkoły podstawowej w Dąbiu. Dwie z wymienionych osób, z przyczyn losowych nie mogły uczestniczyć w plenerze. Gościem na plenerze był Jakub Zwierkowski ze szkoły podstawowej w Sosnowcu.

Organizatorami pleneru byli: Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – Grzegorz Uss oraz panowie: Robert Wysokiński z firmy Wysokiński Media i Paweł Przeździak z firmy Nova Foto.

Podczas wernisażu, wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali pisma okolicznościowe od organizatorów. Specjalne podziękowanie z rąk Wójta odebrał Robert Wysokiński – pomysłodawca i inicjator wielu przedsięwzięć o charakterze historycznym i przyrodniczym.

Wernisaż wystawy przyrodniczej był również okazją do przekazania informacji o wyróżnieniu przyznanym Wójtowi Gminy Łuków – Medalu Polskiej Niezapominajki. Są to wyróżnienia, przyznawane od 11 lat, osobom i instytucjom pracującym na rzecz środowiska przyrodniczego. Wręczenie medalu odbyło się w miniony czwartek, na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach, podczas Festiwalu Nauki i Sztuki.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Informację przygotowała: Katarzyna Kuć
inspektor ds. promocji Gminy Łuków

Zdjęcia wykonał: Robert Wysokiński
"Wysokiński Media"

Opublikowano dnia: 2013-10-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów