mapa strony   |
SmodCMS

 

"Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” - ZS Gołąbki

Czy nauka historii musi być nudna i ciężka? Niekoniecznie! 25 października przekonali się o tym uczniowie Zespołu Szkół w Gołąbkach, którzy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przygotowanej przez grupę „Rekonstrukto” zajmującą się propagowaniem „żywej historii”.

Ku zdziwieniu licznie zgromadzonej młodzieży, do sali gimnastycznej wmaszerował energicznym krokiem... rzymski legionista w pełnej zbroi, wykrzykując: „Ave Cezar!”. Tuż za nim dostojnym krokiem wszedł odziany w togę senator. Obaj panowie w bardzo ciekawy sposób przybliżyli uczniom historię i tradycje starożytnego Rzymu. Oczywiście występ nie ograniczał się tylko do opowiadania – mieliśmy możliwość zobaczyć rzymski sąd wraz z wymierzeniem kary chłosty, pokaz różnej broni, a nawet walkę gladiatorów, w których wspaniale wcieliły się uczennice z klasy III „a”. Był też pobór do legionów – niestety, ci, którzy nie zdali egzaminu (czyli nie utrzymali miecza), musieli za karę zrobić 10 pompek. A wszystko to okraszone humorem i mnóstwem ciekawostek.

45 minut minęło nie wiadomo kiedy, ale gdy zadzwonił dzwonek, nikt nie wybiegł na przerwę. Takie lekcje, to prawdziwa przyjemność!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Adam Białowąs

Opublikowano dnia: 2013-10-29 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów