mapa strony   |
SmodCMS

 

Gala filmowa - ZS Gołąbki

Warsztaty filmowe to projekt realizowany wspólnie przez młodzież z Gimnazjum nr 52 w Warszawie i członków Zespołu Teatralnego Baj ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach.

W październiku aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach zostali zaproszeni do Warszawy na uroczystość, która była podsumowaniem produkcji filmowej, w której wzięli udział. W Kinie Muranów wyświetlono dwie etiudy filmowe. Licznie zebrani widzowie obejrzeli film Buszujący w zbożu, który wyprodukowany został zeszłego lata na plenerach wiejskich w Dmininie we współudziale aktorów z Zespołu Teatralnego Baj ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach i uprzejmości Pani Renaty Niewęgłowskiej- tamtejszej animatorki kultury. Drugim filmem był reportaż Filmowej Gry Ulicznej Złap cenzora.

Po projekcji nastąpiła uroczysta Gala wręczenia nagród filmowych. Nagrody- statuetki- Wiole 2013 w kolejnych kategoriach otrzymali:

Najlepszy producent - Pani Renata Niewęgłowska- animatorka kultury w Bibliotece Publicznej w Dmininie, przyjaciel młodych, koordynator inicjatyw z filmem, gospodarz warsztatów filmowych.

Najlepsi aktorzy kostiumowi - uczniowie z Zespołu Teatralnego Baj. Rola zmarłych dzieci to ich debiut filmowy, który tchnie świeżością i odważną ekspresją. Statuetkę aktorom wręczał Filip Rotowski - aktor, który grał w Kołysance.

Duża scena, czerwony dywan, licznie zgromadzeni widzowie i wielkie emocje były rekompensatą za dni ciężkiej pracy nad nagraniem filmu. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak na prawdziwe gwiazdy. Błysk fleszy i brawa publiczności podsycały przeżycia młodych filmowców. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Wioletta Mrozek –animator filmu w Gimnazjum nr 52 w Warszawie oraz pan Mateusz Możdżeń- koordynator Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Po uroczystej gali uczniowie z Gołąbek wraz z opiekunem zespołu p. Małgorzatą Chołost, p. Renatą Niewęgłowską oraz rodzicami młodych aktorów zostali zaproszeni przez panią Wiolettę Mrozek do Wilanowa. Tam złożyli wizytę królowi Janowi III Sobieskiemu. W letniej rezydencji monarchy uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie oraz pospacerować po komnatach królewskich. Nietypowa lekcja historii nt. Wizyta u Króla bardzo zaciekawiła zebranych. Uczniowie chętnie brali w niej udział i wykonywali z wielkim zaangażowaniem wszystkie polecenia prowadzącej zajęcia, łącznie z wcieleniem się w postać władcy, którego z wielką dumą próbował naśladować Piotrek-jeden z uczestników wyjazdu.

Pełni wrażeń, dumni i niesłychanie zadowoleni młodzi aktorzy wrócili do domów. Podczas drogi powrotnej dało się słyszeć pomysły na kolejną produkcję filmową.

Gmina Łuków - grafika

Kino "Muranów"

Gmina Łuków - grafika

Sala kinowa wypelniona

Gmina Łuków - grafika

Nagroda dla aktorów

Gmina Łuków - grafika

Nagroda dla aktorów

Gmina Łuków - grafika

Podziekowanie uczniow - aktorów

Gmina Łuków - grafika

Ogród

Gmina Łuków - grafika

Pałac

Gmina Łuków - grafika

Lekcja u króla

Gmina Łuków - grafika

Uczniowie w galerii króla

Gmina Łuków - grafika

Portret Poniatowskiego

Opublikowano dnia: 2013-11-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów