mapa strony   |
SmodCMS

 

„WF z klasą” - ZS Zalesie

„Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa, lecz pracą i własnym wysiłkiem”.

Albert Einstein

Jak w dobie Internetu i związanej z nim powszechnej „gimnastyki jednego palca” propagować wśród młodzieży zdrowy styl życia oraz uatrakcyjnić lekcje wychowania fizycznego, wzbogacając tym samym ofertę edukacyjną łukowskiej gminy? Odpowiedź na to pytanie znaleźli nauczyciele Gimnazjum w Zalesiu. Nasza szkoła w bieżącym roku realizuje program pod hasłem „WF z klasą”. Zalesie jest jedyną placówką w gminie Łuków, która przystąpiła do projektu. Dodatkowe dane mówią same za siebie. Tak więc w województwie lubelskim jesteśmy jedną ze 161 szkół, zaś w kraju jedną z 989 placówek zaangażowanych w wyżej wymienione działanie. Należy również podkreślić, że bierzemy udział w pierwszej, pilotażowej edycji, którą koordynuje Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz honorowym patronacie: Minister Sportu i Turystyki, Anny Muchy, a także Minister Edukacji Narodowej, Krystyny Szumilas.

W ramach promocji „WF-u z klasą” szkoła realizuje różnego typu zadania. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego podjęli się propagowania jazdy na rowerze, organizując rajdy po Jacie i okolicy połączone z odwiedzaniem miejsc pamięci, czy biegania czwartki biegowe pod hasłem „Biegnij po zdrowie. Zrealizowano również debatę „Sportowy Okrągły Stół”, której założeniem było umożliwienie młodzieży wypowiedzenia się na forum szkoły odnośnie „plusów” i „minusów” zajęć wychowania fizycznego w naszej placówce. Pan Grzegorz Rychta i Rafał Janowski prowadzą także bloga, gdzie dokumentują podjęte inicjatywy.

Wyżej wymieniona kampania społeczna za cel stawia sobie ochronę młodego pokolenia, które przez ciężar zmian cywilizacyjnych może żyć krócej niż ich rodzice. „WF z klasą” ma kształtować nie tylko siłę mięśni, ale także charakter młodzieży, gdyż uczeń z klasą jest zawsze wzorem dla innych.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Magdalena Buczek

Opublikowano dnia: 2013-11-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów