mapa strony   |
SmodCMS

 

„Kim jesteś Św. Mikołaju” Spotkania Humanistyczne - GBP Krynka

7 grudnia w murach biblioteki i wiejskiej świetlicy spotkały się starsze dzieci oraz młodzież. W ramach cyklicznych spotkań humanistycznych, miała miejsce dyskusja na temat św. Mikołaja oraz popularnych zwyczajów obchodzenia jego święta. Szukaliśmy odpowiedzi na tylko pozornie proste pytania: Kim był/jest św. Mikołaj; co o nim wiemy? W jaki sposób obchodzimy Mikołąjki? Dlaczego ludzie w ogóle obdarowują siebie nawzajem prezentami? Czy łatwo jest „wczuć się” w upodobania drugiego człowieka? itp.

Następnie prowadząca zaznajomiła uczestników z przekazami o życiu św. Mikołaja, biskupa Miry, wspominanego w kościele katolickim i szczególnie czczonego w kościele prawosławnym, przy okazji objaśniając, na czym polegają podobieństwa i różnice pomiędzy treścią i przesłaniem płynącym z żywota tego świętego a wyobrażeniem postaci św. Mikołaja, znanym z popkultury oraz popularnych tradycji bożonarodzeniowych.

Ostatnią, a może i największą atrakcją dnia było rozstrzygnięcie ogłoszonego dwa miesiące temu konkursu pt. „Jesienna Akademia Czytania”, gdzie zadanie polegało na prowadzeniu pamiętnika literackiego z danymi o przeczytanych w tym czasie książkach oraz krótkim ich opisie i/lub ilustracji. Wszystkim uczestnikom konkursu, tego dnia św. Mikołaj wręczył upominki, wyróżniając wszakże najwyższą nagrodą najmłodszą uczestniczkę konkursu, Wiktorię Niedziółkę, której pamiętnik został wykonany szczególnie sumiennie, pracowicie, atrakcyjnie pod względem plastycznym i obszernie od strony czytelniczej.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-12-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów