mapa strony   |
SmodCMS

 

"Dzień bez przemocy" w terenie - ZS Zalesie

Idąc za przykładem ubiegłego roku, 5 czerwca 2009 roku obchodziliśmy ogólnopolski Dzień bez Przemocy.

W tym roku reprezentanci klas IV - VI oraz I - III gimnazjum wzięli udział w rajdzie rowerowym na orientację. Następnie spotkali się z harcerzami 5 Łukowskiej Grunwaldzkiej Drużyny Wędrowniczej. Na terenie leśnictwa Dąbrówka mieli okazję sprawdzić swoich sił w grze terenowej, podczas której sprawdzali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, umiejętności sprawnościowe, orientację w nowym leśnym terenie oraz sprawdzić wiedzę na temat harcerstwa.
Po grze terenowej uczniowie posili się kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem przy śpiewie piosenek harcerskich, aby posłuchać pogadanki strażaków. Najedzeni mogliśmy wszyscy z uwagą posłuchać prezentacji strażaków z Komendy Powiatowje Straży Pożarnej w Łukowie oraz z OSP z Dąbia. Uczniowie zainteresowali się mocno sprzętem i wyposażeniem jakim dysponuje straż pożarna.
Wiedzą, jaką uzyskali reprezentanci klas, podzielili się ze swoimi kolegami i koleżankami na godzinach wychowawczych.

W tym roku wspólnie postanowiliśmy, aby uczniowie poznali różne sposoby spędzania czasu wolnego, by odciągnąć myśli od zachowań agresywnych i przemocowych. Zajęcia w terenie miały na celu pokazać jak ważne jest co nas otacza i jak to wykorzystać w swoim życiu. Bo:
"Wartość człowieka poznajemy niezawodnie po tym, jak on umie spędzać czas wolny". Karl Heinrieh Waggerl (1897 - 1973)

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-06-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów