mapa strony   |
SmodCMS

 

Ferie w Ryżkach – można? można!

Już po raz drugi Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ryżek „Ryżkowiacy” zorganizowało ferie dla najmłodszych ze swojej miejscowości. Przy pomocy Wójta Gminy, GKRPA, najaktywniejszych rodziców i doświadczonych „społeczników” Ryżek, udało się zrealizować atrakcyjny program, który przyciągał każdego dnia od 25 do 35 dzieci.

Goszcząc w Centrum Integracji Pokoleń dzieci spędzały miło czas w towarzystwie rówieśników, rozwijały swoje umiejętności w grach świetlicowych (tenis stołowy, bilard, piłkarzyki). W przypadku tenisa stołowego umiejętności były weryfikowane podczas turnieju o Puchar Prezesa Stowarzyszenia … RYŻKOWIACY, który przeprowadziła Pani Anna Ciołek – nauczycielka wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Czerśli. Każdego dnia rodzice przygotowywali dla obecnych dzieci posiłek, by nie były głodne.

Do niewątpliwych atrakcji ferii należy zaliczyć wyjazd do parku wodnego w Siedlcach, połączony oczywiście z wizytą w Mac Donaldzie i do kina w Łukowie, gdzie uczestnicy wycieczki obejrzeli film „Skubani”, wyświetlany w wymiarze 3D. Niezapomniane wrażenia i nowe doświadczenia pozostały po spotkaniach z twórcami ludowymi gminy Łuków. Dzieci pod fachowym okiem specjalistów przez dwa dni wykonywały drewniane płaskorzeźby, pudełeczka i biżuterię. Absolutną nowością okazały się nocne harce w CIP. Pod czujnym okiem kilku rodziców i prezesa stowarzyszenia, dzieci miały możliwość spędzić noc w świetlicy. Niekoniecznie była to noc w pełni przespana, lecz wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestników. Wszystko miało zakończyć się balem karnawałowym i ogniskiem. Tego drugiego nie udało się jednak zrealizować z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych – żałujemy, ale i tak było fajnie.

Władze stowarzyszenia i rodzice są bardzo dumni, że udało się stworzyć fajną akcję, wykorzystując przede wszystkim własne zasoby i potencjał mieszkańców Ryżek.

Kierujemy podziękowania w stronę Wójta Gminy Łuków i GKRPA za finansowanie wyjazdu do Siedlec i artykułów spożywczych, z których sporządzane były śniadania dla dzieci. Dziękujemy Pani Annie Ciołek za przeprowadzenie turnieju tenisa stołowego, pani Dyrektor Dorocie Goławskiej za wypożyczenie materaców gimnastycznych, wreszcie rodzicom, którzy byli obecni na co dzień w CIP. Pprzygotowywali posiłki, opiekowali się dziećmi, przyjmowali twórców gminy Łuków i tworzyli im właściwe warunki pracy (szczególne podziękowania dla M. Gajdy, A. i Z. Wiśniewskich, A. i T. Sosnowskich)

Opracowanie: Jarosław Michalak

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-02-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów