mapa strony   |
SmodCMS

 

Zwyciężam, bo nie jestem sam - ZS Gołąbki

5 czerwca 2009 r. w Zespole Szkół w Gołąbkach odbyło się II Gminne Spotkanie z Integracją pod hasłem: „Zwyciężam, bo nie jestem sam”. Inicjatorem i koordynatorem imprezy był p. Jarosław Skrzyszewski. Zaproszenie przyjęły placówki: Szkoła Podstawowa Nr 6 w Łukowie, DPS w Łukowie, WTZ przy Caritas Diecezji Siedleckiej oraz rodzice z dziećmi niepełnosprawnymi. Opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi pełnili: p. Adam Białowąs, p. Małgorzata Chołost, p. Agnieszka Domańska, p. Joanna Stolarczuk, p. Dorota Trochim, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas oraz Samorząd Uczniowski. Zaproszenie przyjęli także p. Bogdan Wiącek – dyr. GZO oraz p. Tadeusz Federczyk.
Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez dyrektora szkoły – p. Marka Króla. Następnie wszyscy obejrzeli część artystyczna, na którą składały się piosenki, scenki teatralne oraz występy szkolnego kabaretu.
Kolejnym punktem spotkania był konkurs karaoke, który wzbudził duże zainteresowanie wszystkich uczestników. Po wspólnym śpiewaniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Po nim rozpoczęły się zabawy i gry sportowe, które bardzo się wszystkim spodobały.
Spotkania integracyjne organizowane są w naszej szkole cyklicznie raz w roku i składają się na długofalowy program pracy w tym kierunku. Biorą w nich udział dzieci zdrowe i dzieci niepełnosprawne o różnych możliwościach rozwojowych. Ich celem jest uwrażliwianie na potrzeby sprawnych inaczej, które prowadziłoby do niesienia im pomocy, by w przyszłości, to dorosłe środowisko, było dla nich środowiskiem integracyjnym pełnym tolerancji i życzliwości.
Po wielu atrakcjach w miłej i serdecznej atmosferze pożegnaliśmy się z życzeniami następnego spotkania. Imprezę w dużej mierze sfinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Za to wsparcie w imieniu uczestników bardzo dziękujemy.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: M. Chołost, J. Skrzyszewski

Opublikowano dnia: 2009-06-23 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów