mapa strony   |
SmodCMS

 

Wyjątkowe spotkanie - ZS Gołąbki

24 lutego br., w Zespole Szkół w Gołąbkach gościła pani Barbara Ciemska, autorka książek edukacyjnych dla dzieci. Przybyła na zaproszenie Aktywu Bibliotecznego. Zanim jednak spotkała się z uczniami klas 0-3, uczennice klasy VI – Julia Niewęgłowska, Julia Świder i Wioletta Osiak przeprowadziły z p. Ciemską wywiad, z którego młodzież dowiedziała się, m.in. skąd autorka czerpie pomysły do nowych opowiadań i ile książek napisała w swoim życiu.

Podczas spotkania najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać treść nowej książeczki pt. „Karolinka zbyt długo grała na komputerze”, należącej do serii Akademia Dobrego Wychowania. Wysłuchali opowiadania czytanego przez autorkę, a następnie aktywnie włączyli się w pogadankę na temat zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie. Po części wstępnej, każdy z uczestników spotkania otrzymał od p. Ciemskiej kartę pracy. Zadaniem uczniów było pokolorowanie rysunku i wskazanie – poprzez zamalowanie kółeczka kolorem czerwonym - czynności, które można wykonać z przyjacielem i niebieskim – czynności, które można robić samemu. Z rysunków dzieci powstały dwa plakaty. Zostały one opatrzone hasłem „Choć komputer może wiele, są ważniejsi przyjaciele” i ukazywały sposoby aktywnego spędzania czasu. Na zakończenie spotkania autorskiego każde dziecko otrzymało od naszego gościa ww. książeczkę wraz z autografem autorki. Uczennice należące do Aktywu Bibliotecznego, w ramach podziękowań wręczyły p. Barbarze Ciemskiej własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną.

W spotkaniu uczestniczyła także p. Renata Niewęgłowska-Kierownik Biblioteki w Dmininie. Organizatorką wizyty pisarki była p. Agnieszka Łazuga, dekorację zaś wykonała p. Grażyna Zielińska.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: A. Łazuga
Opublikowano dnia: 2014-03-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów