mapa strony   |
SmodCMS

 

Turniej szachowy w Krynce - GBP Krynka

W sobotę 22 lutego w świetlicy wiejskiej w Krynce, z udziałem 81 zawodników, odbył się V Memoriał Szachowy Księdza Tadeusza Białeckiego. Organizatorami turnieju byli: ks. Szczepan Pawluczuk - proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krynce, Gminna Biblioteka Publiczna w Krynce, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Krynka. Zawodnicy pochodzący z różnych regionów kraju, rywalizowali o zwycięstwo w czterech kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych i starszych oraz seniorów. Gościnni organizatorzy przygotowali dla swych gości na zapleczu sali rozgrywek napoje, kanapki i pączki. Kilkunastu nie grających opiekunów najmłodszych zawodników, spędzało czas na kibicowaniu oraz w bibliotece mieszczącej się przy świetlicy.

Tradycyjnie już sędziował Wojciech Szczygieł z Krynki. W jego opinii poziom turnieju był bardzo wysoki, nie mogło być mowy o przypadkowych zwycięzcach. Wśród seniorów pierwsze miejsce zajął Łukasz Dymek zdobywając maksymalną ilość punktów i tym samym rewanżując się Konradowi Szczygłowi za ubiegłoroczną porażkę w turnieju. Także wśród młodszych uczestników nie było łatwo o punkty – przekonali się o tym ci, którzy stracili je w starciu z 6-letnim Bartoszem Zaniewiczem z Międzyrzecza Podlaskiego. Nie było łatwo również pokonać najstarszego uczestnika turnieju jakim był 87-letni Zbigniew Świderski z Siedlec. Patrząc na turniej okiem kibica dało się zauważyć pewne odmłodzenie uczestników Memoriału, co napawa optymizmem przed jego kolejnymi edycjami. Ci, którzy decydują się na przyjazd do Krynki na ogół stają się wiernymi fanami tych rozgrywek.

Turniej został rozegrany systemem „szwajcarskim”, czas gry po 15 minut na zawodnika, z kojarzeniem komputerowym par. A oto oficjalne wyniki :

Kategoria seniorów:

 1. Łukasz Dymek (MKS Start Lublin),
 2. Konrad Szczygieł (AZS KUL Lublin),
 3. Piotr Turowski (Radzyń Podlaski).

Kategoria juniorów starszych:

 1. Mariusz Goławski (Łuków),
 2. Michał Lipka (Biała Podlaska),
 3. Marta Gajewska (Siedlce).

Kategoria juniorów młodszych:

 1. Jakub Piotrowicz (UKS Szachylice),
 2. Grzegorz Olichwirowicz (MOK Biała Podlaska),
 3. Jakub Żurawicki (PUKS Fides Węgrów).

Kategoria młodzików:

 1. Katarzyna Kodym (PUKS Fides Węgrów),
 2. Piotr Sternik (KS Polonia Warszawa),
 3. Dawid Pietruczanis (PUKS Fides Węgrów)

Najlepszymi zawodnikami z Krynki w poszczególnych kategoriach okazali się: Konrad Szczygieł, Paweł Robak i Michał Pyrko.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Danuta i Andrzej Soćko.

Opublikowano dnia: 2014-03-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów