mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Sportu w Gminie Łuków

Mimo pochmurnego nieba i przelotnych opadów deszczu, na obiekty sportowe Ludowego Zespołu Sportowego „Tur” Turze Rogi przyszło wiele osób, aby wziąć udział w Dniu Sportu Gminy Łuków. Festyn rozpoczął pokaz zespołu działającego przy Szkole Filialnej w Turzych Rogach „Turowiaczek”, po którym rozpoczęły się rekreacyjne zmagania sportowe. Rzucano ringiem, skakano na skakance, rzucano do kosza, grano w tenisa. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i nie odbyły się rozgrywki w piłkę plażową i piłkę siatkową.
Mimo mokrej i bardzo śliskiej murawy rozegrano mecz towarzyski o puchar Wójta Gminy Łuków. Drużyna LZS „Tur” Turze Rogi zmierzyła się z drużyną w skład której weszli nauczyciele pracujący w szkołach Gminy Łuków. Jedną bramką zwyciężyła drużyna z Turzych Rogów wygrywając mecz 6 do 5, do przerwy prowadzili nauczyciele 4:1.
Podczas festynu Koło Gospodyń Wiejskich Turze Rogi przygotowały do degustacji ciasta: siódme niebo, palce lizać, struclę makową i biszkopt z truskawkami, natomiast Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna z Kownatek proponowały: zupę grzybową, krokiety z grzybkami, ciasto z owocami, drożdżówki z jagodami. Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie pod kierownictwem Pani Alicji Śledź przygotowała kiermasz książki.   Niemałym powodzeniem cieszył się domowy chleb ze smalcem i ogórkami małosolnymi.
Festyn zorganizowała Gmina Łuków przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie oraz przy pomocy sponsorskiej: PZU S.A., PZU Życie S.A., Bank PKO BP S.A., Agro – Top Grzegorz Dybciak.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Sponsorom serdecznie dziękujemy !!!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-06-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2009-06-26
| Wróć do listy artykułów