mapa strony   |
SmodCMS

 

Koł Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci w roku 2008/09 - ZS Krynka

Do PDMD uczęszczają uczniowie od kl. III-VI i I gimnazjum – 44 uczniów.
W ramach koła uczniowie nauczyli się różnych pieśni liturgicznych i piosenek religijnych. Na zajęciach uczniowie rozważali słowo Boże. Czytali czasopismo misyjne pt: „Świat misyjny” i zapoznali się z sytuacją życia ludzi na innych kontynentach i związaną z tym pracą misyjną. We wrześniu uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym i brali czynny udział w Mszy świętej w intencji misji. W miesiącu październiku w kościele dzieci odmawiały i prowadziły różaniec. Zorganizowały wspólne wyjście na cmentarz parafialny i modliły się przy grobie ks. Tadeusza i przy grobach swoich najbliższych. Uczestniczyły we Mszy św. Roratniej z lampionikami, które robiły na zajęciach. Uczestniczyły we Mszy św. rekolekcyjnej (czytania tekstu, śpiew psalmu, Modlitwa Wiernych, niesienie darów na Ołtarz).
Na święto „Objawienie Pańskie” uczniowie uczestniczyli we Mszy św. i modlili się w intencji Misji. Dwie uczennice ze SP i dwie z gimnazjum wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poezji ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”. Uczennice otrzymały dyplomy.
W styczniu zorganizowali spotkanie opłatkowe ( jedna z uczennic grała na gitarze) i śpiewali kolędy. W Wielkim Poście uczestnicy koła prowadzili rozważania Drogi Krzyżowej. W miesiącu marcu napisali list do Siostry Misjonarki Pauliny do Anglii, a drugi do Irlandii. Przygotowali oprawę liturgiczną na rekolekcje wielkopostne. W miarę swoich możliwości w Wielkim Poście wspomagają materialnie dzieci z krajów misyjnych zbierając pieniądze do skarbonek. Odbyła się pielgrzymka do Leśnej, Pratulina i Kodnia z racji przyjęcia Pierwszej Komunii św., w Leśnej odbyła się Msza św., w której brali czynny udział.
W maju (sobota) zorganizowano wyjazd do Serpelic na Kongres Misyjny Dzieci. Tam modlili się w intencji Misji. Była sprawowana Msza św. z udziałem Biskupa Antoniego Dydycza z diecezji drohiczyńskiej. Spotkali się z misjonarzami. Wysłuchali jak żyją dzieci w Afryce. Kupowali różne pamiątki, aby je wspomóc. Nasi uczniowie z gimnazjum brali udział w uroczystej Adoracji Krzyża ŚDM w Katedrze Siedleckiej, potem w procesji ulicami Siedlec na Błonia Siedleckie, gdzie była sprawowana Msza św. Dziękczynna za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II pod przewodnictwem Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa. Na koniec wysłuchali słowo pasterskie Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego oraz koncertu Gwiazd Muzyki Chrześcijańskiej „GOSPEL JOY” z Poznania.
Koło prowadzi pani katechetka Teresa Dek.

Opublikowano dnia: 2009-06-25 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów