mapa strony   |
SmodCMS

 

Jarmark Wielkanocny

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny odbył się już po raz szósty. Tradycyjnie, miejscem Jarmarku był Plac Wolności i Solidarności w Łukowie. Wystawcy z Gminy Łuków i Miasta Łuków – Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i placówki oświatowe, oferowały zarówno kulinaria, jak i ozdoby świąteczne. Wśród świątecznych smakołyków znalazły się tradycyjne wielkanocne baby, mazurki oraz inne ciasta, chleby, wędliny, gorący bigos. Można było również nabyć stroiki, wielkanocne zajączki, palmy oraz pisanki wykonane różnymi technikami.

W samo południe Przewodniczący Rady Gminy Łuków – pan Tadeusz Federczyk i Burmistrz Miasta Łuków – pan Dariusz Szustek złożyli wszystkim obecnym życzenia i podzielili świąteczne jajeczko pomiędzy mieszkańców Gminy i Miasta. Gorącym, białym barszczykiem częstowały wszystkich panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” z Dminina.

Na Jarmarku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Przygotowali ją uczniowie z Zespołu Szkół w Zalesiu i przedszkolaki z Gręzówki. Zaśpiewali wiązanki piosenek o charakterze wiosenno – świątecznym.

Organizatorzy Jarmarku Wielkanocnego - Gmina Łuków i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, już dzisiaj zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-04-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje, GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2014-04-16
| Wróć do listy artykułów