mapa strony   |
SmodCMS

 

Zmień się pierwszy - ZS Gołąbki

Tydzień Dobrych Uczynków to święto bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka. Celem akcji zorganizowanej w Zespole Szkół w Gołąbkach było uświadomienie wszystkim uczniom, jak niewiele trzeba, by pomagać innym i ich uszczęśliwić.

Tygodniowy program działań rozpoczął się od Szkolnego Dnia Życzliwości, wszyscy podejmowali indywidualne zobowiązanie pomagania innym. Ogłoszony został konkurs na najżyczliwszą osobę w klasie i uruchomiono Skrzynkę Życzliwości, do której uczniowie wrzucali zapisane na zielonych listkach dobre uczynki.

Wtorek był dniem pomocy w nauce. Prymusi służyli swoją pomocą podczas odrabiania lekcji i tłumaczenia trudnych zagadnień.

W środę cała społeczność szkolna uczestniczyła w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Agnieszka Baranowska, nauczyciel Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie wraz z pielęgniarką szkolną uczyły uczniów udzielania pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach.

Czwartek to dzień tworzenia Drzewa Dobrych Uczynków. Podczas długich przerw utworzono z listków zebranych w Skrzynce Życzliwości drzewo i każdy uczeń mógł pochwalić się swoimi dobrymi uczynkami.

W piątek na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka. Zebrane produkty w formie paczek zostały przekazane dla potrzebujących dzieci, jako drobny upominek z okazji Świąt Wielkanocnych.

Organizacją szkolnej akcji Tygodnia Dobrych Uczynków zajęła się pani pedagog– E. Łukasik we współpracy z paniami: P. Skolimowską – opiekunem świetlicy szkolnej, U. Misior – opiekunem SK Caritas.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: E. Łukasik

Opublikowano dnia: 2014-04-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów