mapa strony   |
SmodCMS

 

I Festiwal Papieski „BARKA” w Gminie Łuków

W minioną niedzielę – 27 kwietnia, odbył się I Festiwal Papieski „BARKA” w Gminie Łuków. Miejscem Festiwalu ku czci Świętego Jana Pawła II był kościół parafialny pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu.

W części konkursowej Festiwalu zaprezentowało się 10 zespołów i 10 solistów śpiewając pieśni papieskie i sakralne, 10 osób wystąpiło z recytacją utworów autorstwa Jana Pawła II oraz 8 osób – własnych utworów o tematyce papieskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu to uczniowie szkół Gminy Łuków. Gościnnie wystąpiły również zespoły z Gminy Łuków - „Jagódki” ze Żdżar, „Zalesianki” z Zalesia, „Niezapominajki” z Dminina i „Kumpele” z Gręzówki, a także schole „Słoneczka” i „Stokrotki”, działające przy parafii w Dąbiu, prowadzone przez miejscowego proboszcza ks. Antoniego Sulicha.

Po występach, wszyscy uczestnicy Festiwalu zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Dąbiu, gdzie nastąpiło odczytanie werdyktu jury, poczęstunek papieskimi kremówkami i projekcja filmu o życiu i Pontyfikacie Jana Pawła II.

W kategorii: recytacja dzieł Jana Pawła II jury przyznało dwie równorzędne nagrody – Anicie Czubaszek i Kacprowi Siwiakowi, w kategorii: występ zespołu wokalnego zwycięzcą został Zespół „Bel Canto” z Gręzówki, w składzie Wiktoria Wideńska, Monika Stępniewska, Magdalena Peryt, Wioletta Gryczka. Jury nagrodziło aż troje solistów – Michała Koniecznego, Małgorzatę Cegłowską i Andżelikę Ginter. W kategorii: własny utwór o tematyce papieskiej nagrodę otrzymał Jakub Goławski za wiersz „Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”.

Nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka do Częstochowy ze zwiedzaniem Klasztoru Jasnogórskiego, Muzeum Monet i Medali JP II, Parku Miniatur Sakralnych, Zamku w Ogrodzieńcu i Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach. Na wycieczkę pojedzie również Natalia Niedziółka z Krynki, która zdobyła największą liczbę punktów w organizowanym przez GOK konkursie wiedzy o Janie Pawle II.

Festiwal został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie i Parafię w Dąbiu, przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i Zespołu Szkół w Dąbiu. Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-04-29 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2014-04-30
| Wróć do listy artykułów