mapa strony   |
SmodCMS

 

Festyn Sołecki w Strzyżewie

Tytuł Super Sołtysa Gminy Łuków 2014 r. wywalczyła, podczas konkursu dla sołtysów, Wiesława Sulej – sołtys miejscowości Jeziory.

Konkurs był jednym z elementów obchodów Festynu Sołeckiego. Wzięło w nim udział pięcioro sołtysów. Poza Wiesławą Sulej, byli to: Stanisław Czubaszek – sołtys miejscowości Dąbie, Bożena Osiak – sołtys miejscowości Zalesie, Barbara Kępka – sołtys miejscowości Strzyżew, Radosław Nowicki – sołtys miejscowości Łazy. Odważnym sołtysom przyszło zmierzyć się z konkurencjami takimi jak rzut kapeluszem muzykanta, dźwiękowa zgadywanka o tematyce wiejskiej, dyktando sołtysa, robienie korali z makaronu na czas, czy przelewanie wody „z pełnego w próżne”. Drugie miejsce w konkursie zajął Radosław Nowicki, a trzecie Barbara Kępka. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki ufundowane przez GOK.

Festyn Sołecki organizowany jest w Gminie Łuków od sześciu lat. Jest on okazją do wyrażenia uznania i podziękowania sołtysom za trud ich pracy społecznej. Coroczna uroczystość ma formę festynu, który gromadzi nie tylko sołtysów, ale również radnych Gminy Łuków, mieszkańców gminy, a nawet miasta.

Festyn w tym roku odbył się w miejscowości Strzyżew. Tradycyjnie rozpoczęła go msza św. w intencji sołtysów. Po mszy ks. Kanonik Antoni Przybysz – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, poświęcił boisko sportowe - miejsce uroczystości oraz nową wiatę, która będzie służyła mieszkańcom podczas różnego rodzaju imprez plenerowych.

W części artystycznej uroczystości wystąpiły zespoły działające na terenie Gminy Łuków: „Jagódki” ze Żdżar, „Zalesianki” z Zalesia – istniejące już od kilku lat oraz nowe, działające zaledwie od kilku miesięcy - „Niezapominajki” z Dminina i „Kumpele” z Gręzówki. Wszystkie przedstawiły repertuar rozrywkowy, zapraszając uczestników Festynu do wspólnej zabawy.

Specjalny występ na tę uroczystość przygotowała miejscowa szkoła – Zespół Szkół w Strzyżewie. Blisko 50 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowanych przez nauczycieli: Renatę Zaremba, Urszulę Truś – Rzymowską, Martę Galińską – Mądry, Beatę Zarzycką, Renatę Pycka, Barbarę Wróbel, Agnieszkę Rzymowską i Ewę Niewęgłowską, zaprezentowało gościom talenty wokalne, recytatorskie i taneczne, wykonując utwory zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Doskonałą zabawę zapewnił także młodzieżowy kabaret „Lookoff” z Zalesia w składzie: Olga Suchodolska, Aleksandra Krukow i Natalia Karwowska, działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie.

Podczas święta sołtysów nie mogło zabraknąć słów podziękowania i gratulacji dla tych, którzy każdego dnia pracując społecznie na rzecz swoich miejscowości, jak podkreślił Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak, przyczyniają się do rozwoju całej Gminy i podwyższania jakości życia jej mieszkańców. W imieniu Rady Gminy Łuków, podziękowania i życzenia złożył sołtysom Przewodniczący Rady – Tadeusz Federczyk. Serdeczne słowa do sołtysów Gminy Łuków skierował także Starosta Łukowski – Janusz Kozioł. Tradycyjnie okolicznościowe pisma wręczyli sołtysom Przewodniczący Rady Gminy i Wójt.

Uczestnicy Festynu mogli korzystać z wielu atrakcji, wśród których były stoiska gastronomiczne oferujące produkty regionalne, stoiska z zabawkami, watą cukrową, dla najmłodszych dostępne były zjeżdżalnie, trampolina, park zabaw.

Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Łuków, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Radny Rady Gminy Łuków – Sławomir Dębiński ze Strzyżewa, sołtys Strzyżewa – Barbara Kępka oraz Rada Sołecka miejscowości Strzyżew. Sponsorem Festynu był Zakład Mięsny Wierzejki. Pomoc w przygotowaniu uroczystości zapewnił również Zespół Szkół w Strzyżewie z jego dyrektorem Januszem Kozłowskim.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-05-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów