mapa strony   |
SmodCMS

 

Z książką przez pokolenia - GBP Krynka

W „Tygodniu Bibliotek” uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej, razem z wychowawczynią Panią Aliną Chromińską, odwiedzili bibliotekę publiczną. Hasło tegorocznych obchodów „Czytanie łączy pokolenia” nawiązuje do Jubileuszu Uniwersytetu i Biblioteki Jagiellońskiej, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a objętego patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego jako „650 lat w służbie książki”.

W kryńskiej bibliotece publicznej rok 2014 przebiega pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę. Podczas omawianego spotkania uczniowie klasy pierwszej mieli okazję zapoznać się z pracą miejscowej biblioteki. Najpierw porozmawialiśmy na temat książek i zachowania się w czytelni, później przystąpiliśmy do rozwiązywania różnych konkursów i zagadek literackich. Po odgadnięciu swojej zagadki każde dziecko miało za zadanie wskazać właściwą książeczkę na specjalnie przygotowanej do tej zabawy wystawie, oprócz tego bibliotekarka przygotowała skrzynię pełną rekwizytów, które należało przyporządkować do konkretnych bajek. Na koniec zajęć każde dziecko dostało przygotowany plakat z „prośbą” książki, która zaprasza do uczestnictwa w konkursie czytelniczym trwającym od maja do sierpnia.

W innych dniach tego tygodnia dzieci przygotowywały prace na konkurs ogłoszony przez tę bibliotekę promujący wspólne pokoleniowe czytanie.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2014-05-27 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów