mapa strony   |
SmodCMS

 

Gala Finału I Gminnego Festiwalu „Mamo moja”

Pod patronatem Wójta Gminy Mariusza Osiaka zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury - I Festiwal „Mamo Moja”. W gromadnie i rodzinnie wypełnionej świetlicy w Wólce Świątkowej śpiewano piosenki o mamie, recytowano napisane przez uczniów wiersze o mamie i listy do mamy. Choć Festiwal miał charakter konkursu z udziałem zaproszonych mam ,nie zmieniało to faktu, że jest on dedykowany wszystkim mamom , szczególnie tym, które przybyły na festiwal. Wcześniej rozstrzygnięto już konkurs literacki i plastyczny . Na gali finałowej została do rozstrzygnięcia jednie kategoria wokalna.

Laureatami I Gminnego Festiwalu „Mamo moja” -2014 zostali:

w kategorii „Laurka dla mamy” w grupie przedszkolnej I miejsce zajęła Monika Celińska z Przedszkola w Rolach, I miejsce w grupie kl.I-III Szkół Podstawowych zdobył Michał Kublas również z Przedszkola w Rolach.

w kategorii „Portret mamy” w grupie kl.IV-VI Szkół Podstawowych zwyciężyła Patrycja Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu.

W grupie Gimnazjów, statuetka za I miejsce powędrowała do Pauliny Beczek ze Strzyżewa.

W rywalizacji „na słowa” o miłości i szacunku do mamy w kategorii „Wiersz dla mamy „ w grupie Szkół Podstawowych, triumfował wiersz napisany przez Amelię Skrzyszewską ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. W grupie Gimnazjów, symboliczną statuetką uhonorowano Patryka Celińskiego z kl.III Gimnazjum w Krynce.

Najbardziej „otwarty i uczuciowy” „ List do mamy” napisała Karolina Szczygielska z V kl. Szkoły Podstawowej w Gołąbkach oraz Izabela Malentowicz z kl.I z Gimnazjum w Strzyżewie .

Wśród uczestników konkursu wokalnego najlepszymi okazali się:

-w kategorii zespołów przedszkolnych I miejsce przypadło Przedszkolu w Rolach.

-najlepszym solistą wśród przedszkolaków został Kacper Lucht z Gręzówki.

-w kategorii zespołów kl.I-III Szkół Podstawowych laureatem I miejsca został Zespół Wokalny z Gręzówki.

-najlepszą wokalistką w kat. kl.I-III Szkół Podstawowych okazała się Olga Wideńska z Gręzówki.

-I miejsce w kategorii wokalnej w grupie kl.IV-VI zdobył zespół wokalny z Gręzówki.

Najlepszą wokalistką-solistką w tej kategorii została Sylwia Purzycka z Podgaja. W najstarszej grupie gimnazjalnej dwa równorzędne I miejsca przyznano Monice Stępniewskiej z Gręzówki i Natalii Kazimierczak z Krynki. Najbardziej prestiżową nagrodę Grand Prix Festiwalu w kategorii zespołów wokalnych zdobył Zespół Wokalny kl.III ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce.

W kategorii solistka-wokalistka nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymała Olga Wideńska z kl.III ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

GOK Łuków

Opublikowano dnia: 2014-05-30 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2014-06-02
| Wróć do listy artykułów