mapa strony   |
SmodCMS

 

Finanse bez tajemnic w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukowie

W miesiącach czerwiec-wrzesień 2014 r Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie (Aleksandrów, Dąbie, Dminin, Gręzówka, Krynka i Strzyżew) zapraszają osoby powyżej 50. roku życia na kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Kurs jest elementem trzeciej edycji projektu ?O finansach w bibliotece?, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski (?Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych?, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie mailem gbp@lukow.ug.gov.pl lub zgłosić się telefonicznie 509 252 503.lub 25 798 15 26. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat kursu udzielają pracownicy Filii GBP.

Opublikowano dnia: 2014-06-06 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
Ostatnio edytowane dnia: 2014-06-11
| Wróć do listy artykułów