mapa strony   |
SmodCMS

 

„EKO-CZERWCÓWKA na rowerze" w Żdżarach

W minioną sobotę, 07 czerwca 2014r., na „Ranczu pod bocianami” w Żdżarach odbyła się „EKO-CZERWCÓWKA”. Piękna pogoda, rekreacyjny charakter imprezy wśród uroków przyrody zapewniły wysoką frekwencję, a na rajd stawiły się całe rodziny.

Od samego rana z różnych stron do Żdżar przybywali rowerzyści. Najwięcej wśród nich było mieszkańców z gminy Łuków, lecz nie zabrakło i przedstawicieli z miasta Łuków, gminy Stanin, czy gminy Krzywda. Wśród 84 rowerzystów najmłodsza wiekiem uczestniczka skończyła 1 rok, a najstarszy cyklista miał 75 lat. Rejestrację uczestników sprawnie przeprowadziła Małgorzata Romańczyk. Każdy z wyruszających na szlak został wyposażony w koszulkę odblaskową, mapkę z trasą przejazdu oraz w wodę.

Przed otwarciem wydarzenia kilka utworów zaśpiewały „Jagódki” ze Żdżar. Występ zyskał uznanie, a publiczność żywiołowo reagując dała temu wyraz.

Imprezę otworzyli Jacek Kuc oraz Krzysztof Fornal, którzy powitali wszystkich zgromadzonych. Podkreślili, że „EKO-CZERWCÓWKA” po raz pierwszy odbywa się pod prestiżowym Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana. Wskazali, że rajd finansowo wsparto środkami z gminy Łuków. Podziękowali za zaangażowanie w organizację członkom Stowarzyszenia „Żdżarzanie”.

Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak pogratulował organizatorom inicjatywy. Wskazał, że rozwijająca się rekreacja wokół rezerwatu Jata i powstałe miejsca wypoczynku cieszą władze gminy. Życzył udanego dnia i wytrzymałości podczas rajdu.

Rowerzyści pod opieką leśniczego Jarosława Zwierkowskiego dzielnie pokonali trasę o długości ok. 20 km. Jadący mogli dostrzec piękno otaczającego rezerwatu oraz posłuchać ciekawostek lokalnej historii przytaczanych przez prowadzącego.

Nietypowo w tym roku podczas rajdu uczestnikom towarzyszył kamerzysta, który wykonywał zdjęcia na potrzeby filmu promującego wykorzystywanie środków europejskich, w tym przy użyciu drona. Stowarzyszenie „ŻDŻARZANIE” pozyskało środki finansowe z PROW na lata 2007-2013 na urządzenie trasy rowerowej.

W doskonałych humorach wszyscy pokonali wyznaczony szlak. Na „Ranczu” organizatorzy przygotowali wodę dla ochłody oraz grill. Zmęczenie szybko ustąpiło.

Następnie Jarosław Zwierkowski oraz Krzysztof Fornal przeprowadzili konkurs „Co dzisiaj zapamiętałeś?”. Pięciu śmiałków odpowiadało na zadane przez leśniczego pytania, dotyczące wiedzy zdobytej podczas rajdu. Po ich serii wyniki ułożyły się następująco:

I. miejsce: Arkadiusz Pogonowski, II. miejsce: Adolf Czubaszek, III. miejsce: Zygmunt Krawczak.

W imieniu stowarzyszenia Jacek Kuc, Krzysztof Fornal oraz Sławomir Rybka dokonali podsumowania „EKO-CZERWCÓWKI”. Podziękowali za wspólnie spędzony czas oraz za udział w rajdzie. Następnie organizatorzy dokonali wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu, uhonorowali najstarszego i najmłodszego uczestnika, po czym odbyło się losowanie drobnych upominków. Stowarzyszenie „ŻDŻARZANIE” zadbało, by każdy rowerzysta otrzymał pamiątkę z wyprawy oraz dyplom uczestnictwa.

Na zakończenie dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się pogadanka z udziałem policjantów nt. bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Rajd rowerowy był dobrym momentem na poruszenie tego ważkiego społecznie tematu. W dobrych humorach po dniu pełnym rekreacyjnych wrażeń cykliści bezpiecznie wrócili do domów. Do zobaczenia za rok!!!

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary „ŻDŻARZANIE” dziękuje: Prezesowi ANR w Warszawie Leszkowi Świętochowskiemu, Starostwu Powiatowemu w Łukowie, Muzeum Regionalnemu w Łukowie oraz LGD ”RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” za ufundowanie upominków dla uczestników „EKO-CZERWCÓWKI”.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary „Żdżarzanie” serdecznie zaprasza.

Zadanie publiczne pt.: „Organizacja imprezy rekreacyjnej promującej aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-06-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2014-06-10
| Wróć do listy artykułów