mapa strony   |
SmodCMS

 

Projekt "Szkoła Współpracy" - ZS Krynka

"Szkoła współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy"

Nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. To nowatorskie przedsięwzięcie, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Krynce przystąpiły do Projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", którego realizację zaplanowano od października 2013 r. do lutego 2015 r.

W programie biorą udział rodzice, uczniowie nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół. Już niedługo, 16-17 czerwca odbędą się pierwsze szkolenia przeznaczone dla rodziców, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej. Przedstawiciele Gimnazjum zostaną przeszkoleni w dniach 23-24 czerwca. Efektem szkoleń i warsztatów będzie stworzenie przez szkołę indywidualnego, „szytego na miarę” programu współpracy. Programy te będą przekazywane do MEN.

Opublikowano dnia: 2014-06-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów