mapa strony   |
SmodCMS

 

Mediacja rówieśnicza -sukces gimnazjalistek - ZS Krynka

ediacja rówieśnicza -sukces gimnazjalistek z Krynki! W dniu 11 czerwca 2014 r. uczennice klasy IIIa Gimnazjum w Krynce (Olga Bartosiewicz, Paulina Radomyska i Ania Rychlik) uczestniczyły w Konferencji pt. „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałaniem agresji i niedostosowaniu młodzieży”, która odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Otwarcia konferencji dokonał Prezes Sądu Okręgowego w Lublinie – Jerzy Rodzik. W jej trakcie mieliśmy okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów, wśród nich m.in. „Dyskusja bez konfliktu – retoryczno-komunikacyjne rozstrzyganie sporów” (dr. hab. Paweł Nowak), „Mediacje rówieśnicze w szkołach jako sposób nabycia umiejętności samodzielnego rozwiązywania konfliktów i wdrażania w życie idei sprawiedliwości naprawczej” (SSO Agnieszka Rękas).

W ramach konferencji dokonano również podsumowania realizacji w wytypowanych gimnazjach i liceach województwa lubelskiego programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu”, poprowadzonego przez SSO Eleonorę Porębiak-Tymecką – koordynator programu z ramienia Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie.

Na zakończenie ogłoszono wyniki i nagrodzono laureatów konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem: „Czy mediacja rówieśnicza może przeciwdziałać przemocy w szkole?”. W programie uczestniczyło aż 37 szkół z województwa lubelskiego. Duży sukces zanotowały uczennice Gimnazjum w Krynce, III miejsce w konkursie literackim zajęła uczennica klasy II - Żaneta Grzebisz (opiekun - D. Łaska, G. Sobolewska), zaś III miejsce w konkursie plastycznym uczennice klasy IIIa - Dominika Markowska i Katarzyna Piskorz (opiekun - A.Pudło, G.Sobolewska). Gratulujemy naszym laureatkom!

Miłym akcentem kończącym konferencje był koncert muzyczny - „Ku słońcom” Piotra Selima - adiunkta na Wydziale Artystycznym UMCS, pianisty, kompozytora, wokalisty, aranżera.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2014-06-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów