mapa strony   |
SmodCMS

 

Śladami Henryka Sienkiewicza - ZS Gołąbki

17 czerwca br. uczniowie z kl. IV-VI Szkoły Podstawowej w Gołąbkach wybrali się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej, miejsca narodzin znanego wszystkim Polaka-laureata Nagrody Nobla-Henryka Sienkiewicza.

Głównym punktem zainteresowania uczniów był dworek, w którym zgromadzone są pamiątki po pisarzu. Pani kustosz- Anna Cybulska przywitała serdecznie wszystkich i zainteresowała osobą wielkiego Polaka. Niezwykle ciekawie opowiadała o dzieciństwie, rodzinie pisarza, jego żonach. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły opowieści o niani pisarza.

Wielką niespodzianką był krótki koncert fortepianowy w wykonaniu jednego z uczniów kl. IV, Piotrka Celińskiego. Miał on okazję zagrać na fortepianie z 1840 roku, własności matki pisarza. Na instrumencie tym grywał również mały Henryk i jego rodzeństwo.

Po wyjściu z muzeum uczniowie poszli piec kiełbaski przy ognisku. Po kilku godzinach spędzonych w muzeum i jego otoczeniu wszyscy udali się na Kopiec H. Sienkiewicza. Uczestnicy wycieczki weszli na górę, gdzie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na grobie matki pisarza.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: Julia Niewęgłowska
(ucz. kl. VI)

Opublikowano dnia: 2014-06-23 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów