mapa strony   |
SmodCMS

 

Nowy Klub Szachowy w Krynce

W dniu 22.08.2014r. utworzony został nowy Klub Szachowy: Hetman Krynka Do Zarządu stowarzyszenia zostali wybrani: Konrad Szczygieł-prezes, Antoni Szczygieł- wiceprezes, Paweł Soćko- skarbnik oraz Wojciech Szczygieł- członek Zarządu. Głównym celem klubu jest popularyzacja szachów poprzez organizację turniejów szachowych, wyjazdy na zawody sportowe oraz prowadzenie zajęć dla początkujących oraz zaawansowanych zawodników. Twórcy tej inicjatywy podkreślają, że niezwykle istotne jest możliwe pokonywanie barier, które wciąż jeszcze spotykają na swojej drodze biedniejsze dzieci z małych miejscowości. Nowy Klub Szachowy w swoim założeniu ma wyrównywać szanse. Jednym z priorytetowych działań będzie utworzenie bezpłatnych szkoleń szachowych dla dzieci i młodzieży, które prowadzone będą przez licencjonowanych instruktorów szachowych.

Szachiści z Krynki od kilku lat są uważani za najlepszych graczy z Powiatu Łukowskiego. Osiągają nie tylko zdecydowanie lepsze rezultaty od szachistów z Łukowa, ale również z powodzeniem konkurują z sąsiednimi miastami z dużą tradycją szachową, takimi jak: Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski, Siedlce, czy Węgrów. Poza wynikami sportowymi mają również znaczące osiągnięcia na gruncie organizacji imprez sportowych. Współtwórca Stowarzyszenia, Wojciech Szczygieł, od lat znany jest z organizacji cyklicznych Turniejów Szachowych na terenie Ziemi Łukowskiej.

Organizowany w Krynce Memoriał ks. Tadeusza Białeckiego gromadzi rekordową ilość - stu uczestników. Jest to jedna z największych i najbardziej udanych imprez szachowych rozgrywanych na terenie Powiatu Łukowskiego. Popularne wśród szachistów są także cykliczne turnieje o puchar wójta Gminy Łuków oraz dyrektora ZS w Gręzówce. Podjęcie współpracy Klubu z zewnętrznymi podmiotami jest ogromną szansą dla rozwoju szachów na terenie szeroko rozumianej Ziemi Łukowskiej.

Spotkania nowo utworzonego Klubu będą odbywały się w każdą sobotę, o godz.18, w Sali Katechetycznej w Krynce. W każdą niedzielę, o godz.14 przewidywane są również zajęcia dla początkujących szachistów.

 

Opublikowano dnia: 2014-08-29 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów