mapa strony   |
SmodCMS

 

Narodowe Czytanie w Gołąbkach - ZS Gołąbki

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem ww. przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, 6 września, odbyło się Narodowe Czytanie Trylogii.

Zespół Szkół w Gołąbkach również włączył się w inicjatywę Prezydenta. Pani Dyrektor, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście spotkali się w sobotę (06.09.) o godzinie 12.00 na wspólnej lekturze dzieł Sienkiewicza. Szkolne czytanie spuścizny literackiej Litwosa zainaugurowała Pani Dyrektor Anna Krzęcio, która przybliżyła zgromadzonej publiczności fragment Potopu. Następnie swój ulubiony fragment z Trylogii odczytała p. Bogumiła Rozwadowska, p. Elżbieta Kudlak oraz uczniowie i goście.

Czytanym fragmentom towarzyszyła muzyka z ekranizacji Sienkiewiczowskich dzieł oraz fragmenty filmów: Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski. Nie zabrakło również wierszy, piosenek i konkursu dotyczącego życia i twórczości Syna Ziemi Łukowskiej. Uczeń kl. VI, Damian Wąsiewicz, odczytał zgromadzonym list Prezydenta, w którym Bronisław Komorowski przypomniał, że Trylogia przypomina obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, jest wyrazem naszych narodowych tęsknot i marzeń, kroniką naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.

Na zakończenie spotkania, uczestnicy szkolnej akcji Narodowego Czytania, otrzymali pamiątkowy stempel w przyniesionych przez siebie egzemplarzach Trylogii.

O naszej szkolnej akcji można również przeczytać na stronie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Słodki poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gołąbkach. Dekorację wykonała p. Justyna Goławska i p. Elwira Sosnowska, zaś nad całością czuwały panie Agnieszka Łazuga i Małgorzata Chołost.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2014-09-08 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów