mapa strony   |
SmodCMS

 

Niezwykłe zajęcia artystyczne - ZS Gołąbki

Piątkowe popołudnie (12.09.) młodzież z Gimnazjum w Gołąbkach spędziła bardzo aktywnie. Tego dnia, uczniowie uczestniczyli w Plenerze malarsko – rzeźbiarskim.

Tegoroczne, weekendowe spotkanie artystów i twórców gminy Łuków odbyło się w Gręzówce. Była to doskonała okazja, aby zapoznać młodzież z podstawowymi technikami, narzędziami i materiałami rzeźbiarskimi. Pod czujnym okiem artystów - rzeźbiarzy uczniowie mogli spróbować własnych sił i wykonać samodzielnie pracę w drewnie. Mimo, iż było to pierwsze spotkanie gimnazjalistów z dłutem i młotkiem, obyło się bez przykrych niespodzianek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, które czekało na nich w Gręzówce. Własnoręcznie wykonane przez gimnazjalistów prace będą wyeksponowane w szkole. Inwencji twórczej naszych uczniów towarzyszyła kamera lokalnej telewizji Magnes.

W przerwie, chętni uczniowie mogli wziąć udział w wyścigu na szczudłach i zagrać w popularną grę „kółko – krzyżyk”. Spotkanie z rzeźbiarzami zakończyło wspólne ognisko.

Wyjazd na Plener malarsko – rzeźbiarski Stowarzyszenia Artystów i Twórców gminy Łuków zorganizowały panie: Elwira Sosnowska i Agnieszka Łazuga.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: A. Łazuga

Opublikowano dnia: 2014-09-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów