mapa strony   |
SmodCMS

 

VII Jarmark Bożonarodzeniowy

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się już po raz siódmy. Tradycyjnie, na Placu Solidarności i Wolności zgromadzili się wystawcy z Gminy Łuków i Miasta Łuków, oferujący kulinaria i ozdoby bożonarodzeniowe. Wystawcami były koła gospodyń wiejskich, sołectwa z Gminy Łuków oraz stowarzyszenia i szkoły zarówno z Gminy, jak i Miasta. Wśród kulinarnych smakołyków znalazły się wigilijna kapusta, pierożki, żurek, chleb pieczony na zakwasie, makowce, pierniczki, świąteczne ciasta, a także barszczyk z uszkami, którym panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gołąbeczki” z Gołąbek częstowały wszystkich gości. Ozdoby oferowane przez wystawców to stroiki, bombki, ozdobne choineczki, anioły.

Poza stoiskami, organizatorzy zapewnili szereg innych atrakcji. Jedną z nich była inscenizacja jasełek w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Klubie Młodych w Sięciaszce Pierwszej. Młodzi aktorzy ubrani w piękne stroje pasterzy, aniołów i Świętej Rodziny, z wielkimi emocjami przedstawili scenę narodzenia Pańskiego. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych uczestników Jarmarku, cieszyła się szopka, w której poza drewnianymi figurkami Maryi, Józefa i Dzieciątka, znalazły się żywe zwierzęta – koza z koźlątkiem, cielątko, króliki, gołębie. Odbył się także koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów wokalnych działających w Gminie Łuków: „Zalesianek” z Zalesia, „Niezapominajek” z Dminina, „Jagódek” ze Żdżar, „Kumpeli” z Gręzówki oraz uczniów z Zespołu Szkół w Dąbiu, z Zespołu Szkół w Strzyżewie i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim. Wszyscy zaś uczestnicy Jarmarku wspólnie wykonali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Najmłodszych obdarowywał podarkami Mikołaj i Śnieżynki.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie mogło zabraknąć życzeń oraz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. Serdeczne życzenia złożyli mieszkańcom Gminy i Miasta gospodarze terenu Wójt – Mariusz Osiak i Burmistrz – Dariusz Szustek, a także obecni na uroczystości Senator RP – Stanisław Gogacz i Konsul Generalny RP w Winnicy na Ukrainie – Krzysztof Świderek. Gościem był także Radny Województwa Lubelskiego – Krzysztof Głuchowski.

Organizatorami Jarmarku był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie i Gmina Łuków.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-12-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów