mapa strony   |
SmodCMS

 

W nagrodę na wycieczkę historyczną do Warszawy

Dwanaście laureatek z 3 zespołów wokalnych z Gręzówki, Gołąbek i Strzyżewa ,występujących podczas I Gminnego Festiwalu Pieśni Niepodległościowej – 11 listopada ,w nagrodę uczestniczyły w historycznej wycieczce do Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie , odbytej 18 lutego br.

W trakcie zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego, nasza młodzież w trakcie lekcji historycznej wcieliła się w żołnierzy Wojska Polskiego z okresu II Wojny światowej, przywdziewając oryginalne mundury i broń z tego okresu .Niezwykłym zaskoczeniem dla przewodników prowadzących zajęcia, był ogromny zasób wiedzy naszych dziewcząt na temat II Wojny Światowej oraz to, że po raz pierwszy spotkali się oni wyłącznie z grupą żeńską, co dotąd w Muzeum było nie spotykane i jest dla nich swoistą niespodzianką.

Kolejnym punktem historycznej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie z przewodnikiem pozwoliło naszej grupie w poznaniu wszystkich ciekawych faktów związanych z heroizmem, bohaterstwem i przyczynami klęski ,największego w historii Polski zrywu patriotycznego w walce o wolność swojej Ojczyzny. W Muzeum można było pobierać kopie historycznych dokumentów tj. plakatów, broszur, odezw do mieszkańców Warszawy w tym okresie. Z kartek kalendarza ściennego , rozwieszonych po całym Muzeum- można także skompletować swoisty „kalendarz powstańczy” ,opisujący na każdej kartce kalendarzowej ,co się działo w danym dniu w Powstaniu Warszawskim. Takie nabyte materiały źródłowe, niewątpliwie przyczynią się do pogłębienia wiedzy i rozwinięcia zainteresowania tematyką Powstania Warszawskiego, które wykorzystać można w szkole i w udziale w konkursach historycznych.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2015-02-25 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów