mapa strony   |
SmodCMS

 

IV edycja Grand Prix w tenisie stołowym o puchar Wójta Gminy Łuków

Za nami kolejne zmagania pingpongistów, którzy rywalizują w IV Edycji Grand Prix w tenisie stołowym o puchar Wójta Gminy Łuków. Drugi turniej odbył się 22 lutego w Zespole Szkól w Krynce. Do zawodów przystąpiło 53 zawodników z siedmiu kategorii wiekowych z podziałem na grupy żeńskie i męskie. Po raz kolejny najsilniej obsadzona była grupa chłopców ze szkół podstawowych oraz mężczyzn powyżej 40 roku życia.

Po wygranej w drugim turnieju na pozycji liderki wśród najmłodszych pingpongistek umocniła się Edyta Cyzio, która zgromadziła 20 punktów. Druga jest Olga Siekierzyńska, a trzecia Wioletta Machowiec. W kategorii chłopców prowadzi Kacper Lipiński, przed Łukaszem Dołęgą i Rafałem Dołęgą.

Ze względu na wzrost zainteresowania turniejem zostały wyodrębnione dwie grupy, które w Dąbiu rywalizowały razem. Wśród dziewcząt ze szkół gimnazjalnych prowadzi Aleksandra Dziedzic, druga jest Anna Grochowska, miejsca 3 i 4 zajmują odpowiednio Wioletta Osiak i Anna Szczęsna. W kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce z dorobkiem 20 punktów zajmuje Kinga Świderska, druga jest Katarzyna Dołęga a trzecia Anna Ciołek.

Na pozycji lidera spośród rywalizujących chłopców z gimnazjum umocnił się Dominik Nurzyński, który po dwóch turniejach zgromadził 20 pkt. Na drugie miejsce przesunął się Kamil Makosz, trzeci jest Damian Galiński. Pierwsze miejsce wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych utrzymuje Grzegorz Zabłocki, drugi jest Jarosław Domański, na trzecim miejscu plasuje się Paweł Matejek, który zmienił na tej pozycji Adriana Świderskiego.

Wśród najstarszej grupy wiekowej, bez zmian. Wygrana Jerzego Domańskiego umocniła go na fotelu lidera, drugi jest Ireneusz Mateńko, trzecią pozycję utrzymuje Kazimierz Sulej.

Ostatni turniej odbędzie się 29 marca w Gołąbkach i zadecyduje o ostatecznym układzie tabeli. Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.

W turnieju mogą uczestniczyć mieszkańcy Gminy Łuków, a zgłoszenia przyjmowane są 30 minut przed rozpoczęciem zawodów.

Organizatorami cyklu są radni Sławomir Dębiński i Kazimierz Sulej, a patronem honorowym zawodów jest wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Wyniki (dokument PDF):

Opublikowano dnia: 2015-02-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2015-03-06
| Wróć do listy artykułów