mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Kobiet w Ryżkach

Już po raz czwarty w sobotę 7 marca w Centrum Integracji Pokoleń w Ryżkach bardzo uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Około sześćdziesięciu Pań przyjęło zaproszenie mężczyzn i przyszło na przygotowany przez nich wieczorek integracyjny, którego motywem przewodnim była KOBIETA.

Oczywiście tradycyjnie były życzenia, kwiaty, szampan i bardzo okazały tort. Atrakcją wieczoru okazał się jednak występ artystyczny, przygotowany przez mężczyzn z Ryżek. Panowie sami wyreżyserowali i wystawili sztukę pt. „Być kobietą, być kobietą …”. Mówiła ona o świętowaniu Dnia Kobiet na przestrzeni dziejów – począwszy od biblijnych Adama i Ewy a skończywszy na czasach współczesnych. Pierwszy w historii miejscowości tak poważny występ sprawił występującym panom nie lada wyzwanie i ogrom stresu (wystąpili: Adam – Andrzej Fejtko, mężczyzna epoki kamiennej – Tomasz Sosnowski, mężczyzna starożytności – Krzysztof Sosnowski, rycerz – Zbigniew Wiśniewski, indianin – Tadeusz Sosnowski, mężczyzna współczesny – Ryszard Czupryna, recytator poezji – Roman Romanowski, prowadzenie i oprawa muzyczna – Jarosław Michalak (radny)). Wszystko skończyło się jednak dobrze, Panie otrzymały olbrzymią dawkę humoru, który towarzyszył im jeszcze przez kilka godzin. Występ swoich mężów, synów lub chłopaków nagrodziły gromkimi brawami. Po częściach oficjalnych Panowie częstowali swe kobiety przygotowaną przez siebie kolacją (obowiązki kucharza pełnił Antoni Jakubiak). Śpiewając piosenki biesiadne i popularno rozrywkowe w wersji karaoke, uczestnicy uroczystości bawili się do późnych godzin wieczornych. Podczas zabawy kobiety miały czas na rozmowy i refleksje na temat tego, co im przygotowali mężczyźni.

Opierając się na opiniach uczestników, imprezę należy uznać za bardzo udaną i jest to kolejna uroczystość organizowana w CIP, która przysporzyła wiele radości jej uczestnikom.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-03-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów