mapa strony   |
SmodCMS

 

VII JARMARK WIELKANOCNY

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny odbył się już po raz siódmy. Jak co roku, na Placu Solidarności i Wolności w centrum miasta zgromadzili się wystawcy z gminy i miasta, którzy oferowali świąteczne smakołyki i ozdoby. Były wśród nich świąteczne baby, mazurki, swojska wędlina, chleb, bigos. Wśród dekoracji świątecznego stołu znalazły się pisanki, świąteczne stroiki, palmy, zajączki.

Życzenia świąteczne złożyli zastępca wójta Wojciech Szczygieł i zastępca burmistrza Marcin Mateńko, którzy następnie podzielili się jajeczkiem z mieszkańcami gminy i miasta przybyłymi na Jarmark. Wszyscy zostali też zaproszeni na poczęstunek żurkiem wielkanocnym przygotowanym przez sołectwo Dminin.

Podczas Jarmarku otrzymało nagrody 27 laureatów Gminnego Konkursu Pisanek i Symboli Wielkanocnych. W konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie wzięło udział 140 przedszkolaków i uczniów z gminy i miasta. Wszystkie prace można było nabyć za dobrowolną kwotę, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki z Gminy Łuków chorej na autyzm.

Stoika przygotowały następujące organizacje i instytucje: Koło Gospodyń Wiejskich ?Zalesianki? z Zalesia i Zespół Zalesianki, Koło Gospodyń Wiejskich ?Gołąbeczki? z Gołąbek , Koło Gospodyń Wiejskich ?Niezapominajki? z Dminina, Koło Gospodyń Wiejskich ?Gołaszynianki? z Gołaszyna, Koło Gospodyń Wiejskich z Turzych Rogów, Koło Gospodyń Wiejskich z Biard, Klub Młodzieży Wcześnie Urodzonej ze Szczygłów Górnych, Stowarzyszenie Mieszkańców Ławek z Ławek, Klub Młodych z Sięciaszki Pierwszej, Sołectwo Karwacz, Sołectwo Łazy, Zespół Szkół w Gołaszynie, Zespół Szkół w Gręzówce, Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, Stowarzyszenie ?Jesteśmy sobie potrzebni? z Łukowa, Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich rodzin ?Labirynt?, Szkolne Stowarzyszenie ?Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji Ognisko Pracy Pozaszkolnej? Warsztat Terapii Zajęciowej z Łukowa, Koło Caritas z Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Zespół Placówek w Łukowie.

Organizatorzy VII Jarmarku Wielkanocnego - Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie i Gmina Łuków już dziś zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w grudniu.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-03-30 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów