mapa strony   |
SmodCMS

 

Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych - relacja

Dn. 28.03.2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Krynce odbył się Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. W imprezie wzięło udział pięćdziesięciu szachistów z różnych miejscowości. Na rozgrywkach spotkali się zawodnicy z Łukowa, Siedlec, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Lubartowa, Lublina i Węgrowa. Swoją reprezentację miał również główny organizator Turnieju- Klub Szachowy Hetman Krynka. Na liście startowej znalazło się dwudziestu dziewięciu posiadaczy rankingu międzynarodowego, sześciu z nich mogło się pochwalić centralnymi kategoriami szachowymi, a pierwszy numer startowy przypadł Mistrzowi FIDE z Łukowa- Piotrowi Piwowarczykowi.

Po uroczystym otwarciu, dokonanym przez Zastępcę Wójta Gminy Łuków Wojciecha Szczygła i Sekretarza Łukowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Ryszarda Grafika, oraz krótkim przypomnieniu historii Łukowskich Żołnierzy Wyklętych, Sędzia Główny rozgrywek Konrad Szczygieł dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji przy szachownicach. Rozgrywki były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. Po kilkugodzinnej walce sportowej ogłoszone zostały wyniki końcowe.

Niekwestionowanym zwycięzcą został Adam Pękała z Radzynia Podlaskiego, który wygrał wszystkie partie. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Piwowarczyk, reprezentujący barwy SSz Szachpol Łuków, a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Czapla ze Skoczka Siedlce. Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Jakub Żurawicki z PUKS Fides Węgrów, który wyprzedził Piotra Piwowarczyka Juniora z SSz Szachpol Łuków i Wiktora Kukawskiego z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski. Najlepszą Juniorką w tej kategorii została Patrycja Waszczuk ze Skoczka Siedlce, drugie miejsce przypadło Aleksandrze Szyszko z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, a trzecie Oldze Plichcie z Siedlec. Zwycięzcami w klasyfikacji uczniów szkół gimnazjalnych okazali się: Mikołaj Rogacewicz z LKSz Lublin i Krzysztof Plichta z Siedlec, a w klasyfikacji dziewcząt: Julia Piwowarczyk z SSz Szachpol Łuków, Julia Litwiniec z Radzynia Podlaskiego i Gabriela Izdebska z PUKS Fides Węgrów. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Łuków został Jakub Szczygieł. Zgodnie z regulaminem nagrodzono również najstarszego uczestnika Turnieju- 68- letniego Andrzej Litwińca z Radzynia Podlaskiego, oraz najmłodszego szachistę, którym była zaledwie 4- letnia Monika Borowik z Lublina.

Zawody przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Były doskonałą okazją do integracji osób pochodzących z różnych środowisk oraz zamieszkujących różne miejscowości. Osiągnięty został również główny cel imprezy, jakim była promocja historii Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy goście, również licznie przybyła młodzież, wyrazili zainteresowanie pasjonującą historią Niezłomnych Bohaterów i poparli ideę przyświecającą organizatorom Turnieju. Szachiści rozstali się z poczuciem dobrze wykorzystanego wolnego czasu i już zadeklarowali chęć ponownego spotkania za rok na II Turnieju Szachowym Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych.

Szczegółowe wyniki zamieszczone są na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_922/.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-04-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów