mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Dziecka w Dąbiu

W minioną sobotę odbył się Dzień Dziecka w Dąbiu. Na imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Dąbie bawiło się blisko 100 dzieci z okolicznych miejscowości.

Na rozpoczęcie rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Zawodnicy zagrali w koszulkach ufundowanych przez ANR w Warszawie, które wręczyli im przedstawiciele stowarzyszenia Beata Suchodolska oraz Krzysztof Fornal. Zawody poprowadził sędzia Zbigniew Wiącek. Pomimo dużych starań dorosłych, mecz wygrały dzieci wynikiem (9:3).

Miłym akcentem Dnia Dziecka były odwiedziny policjantów z KPP w Łukowie oraz strażaków z OSP w Dąbiu. Dzieci mogły zobaczyć tresurę psa policyjnego, poznać umundurowanie policyjne, czy zrobić sobie zdjęcie w wozie, bądź na motocyklu policyjnym. Dzięki strażakom można było poznać umundurowanie strażackie oraz poćwiczyć strącanie pachołków wodą.

Mamy przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek, współfinansowany ze środków stowarzyszenia oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tradycyjnie nie zabrakło i lodów.

Dziewczynki z klasy IV Zespołu Szkół w Dąbiu przygotowały dla publiczności występ taneczny. Zaprezentowany na scenie wzbudził duże uznanie publiczności.

Dużo śmiechu wywołały zawody sprawnościowe poprowadzone przez Izabelę Baran oraz Krzysztofa Fornala. W konkursie o tytuł „Super rodzinki” oraz nagrody rzeczowe wystąpiło 5 drużyn-rodzin, które rywalizowały m.in. w takich niecodziennych konkurencjach, jak: bieg w butach taty, przysiady z wiadrem, karmienie taty jogurtem, slalom po omacku, czy stonoga. W kategorii dziecko zwyciężyła Olga Smyk, w kategorii mama wygrała Iwona Czubaszek, w kategorii tata triumfował Mariusz Smyk. Tytuł „Super rodzinki” wywalczyła rodzina Sadłów.

Przez całą imprezę dzieci mogły bezpłatnie korzystać ze zjeżdżalni. Nadto wszyscy chętni mogli wcielić się w dowolną postać z bajki, malując sobie twarz. W atrakcjach dzieciom towarzyszył niezwykły gość Kubuś Puchatek…

Imprezę zakończyło pieczenie kiełbasek. Tak dzieci, jak i rodzice, wspólnie biesiadowali przy ognisku. Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Dąbie zorganizowało swoją pierwszą dużą imprezę. Czas na kolejne…

Organizatorzy dziękują sponsorom, którymi byli: Pan Karol Dybciak, Pan Sławomir Matusiak oraz Pan Arkadiusz Tarczyński.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-06-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów